Facebook Google+ Twitter

PD zerwała koalicję z SDPL, Nałęcz chce się wycofać

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-22 16:19

Jak wynika z informacji jakie otrzymaliśmy od wysoko postawionych działaczy Partii Demokratycznej - Demokraci.pl, koalicja PD i Socjaldemokracji Polskiej dobiegła końca.

 / Fot. Łukasz OgrodowczykNieoficjalnie wiadomo, że SDPL jest po rozmowach z SLD i ma obiecane 15 proc. pierwszych miejsc w wyborach samorządowych.

Polska Liberalna dotarła do informacji, że Prof. Nałęcz miał poprosić Partię Demokratyczną o zgodę na wycofanie się z prowadzenia kampanii wyborczej.

Bezpośrednią przyczyną zerwania współpracy miało być porozumienie zawarte między SLD a SDPL o wspólnym starcie w wyborach.

Mimo iż informacja nie znalazła się do tej pory w mediach ogólnopolskich, to przewodnicząca Partii Demokratycznej, Brygida Kuźniak zerwanie współpracy z SDPL miała zakomunikować w dość szerokim gronie.

PD i SDPL w sondażach otrzymywały poparcie rzędu 1-2 proc. Wspólny start koalicji wraz z Zielonymi w wyborach europejskich zapewnił koalicji 2,5 proc. Tomasz Nałęcz w sondażach zdobywał od 1 do 6 proc.

Kogo poprze Nałęcz w wyborach prezydenckich. Niewykluczone, że będzie to Andrzej Olechowski. Drugi wariant to Jerzy Szmajdziński.

Bogumił Kolmasiak
portalliberalow
bkolm

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: SDPL PD Nałęcz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.