Facebook Google+ Twitter

PE: Nie jesteś zameldowany? Możesz otworzyć rachunek bankowy

Każda osoba, która legalnie przebywa na terenie Unii Europejskiej, a nie jest na stałe zameldowana, będzie mogła otworzyć rachunek bankowy. Decyzję przegłosowali posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Parlament Europejski zadbał, żeby większość, a w niektórych krajach nawet wszystkie banki miały ofertę podstawowego Każda osoba będzie mogła otworzyć konto w banku / Fot. Jan Mehlich Wikipedia (CC BY-SA 3.0)rachunku płatniczego. Pozwoli to na zachowanie konkurencyjności i wyboru przez konsumentów najlepszego dla nich rachunku. Posłowie w tekście zastrzegli, że każdy klient bez żadnego problemu będzie mógł przenieść swój rachunek do innego banku. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które nie posiadają stałego miejsca zameldowania, a podejmują pracę, będą mogły otrzymywać np. wypłatę na swoje konto.

Podstawowy rachunek płatniczy pozwoli klientom na wypłacanie i wpłacanie gotówki oraz dokonywanie przelewów na terenie Unii Europejskiej, a także korzystanie z transakcji internetowych. Koszty takiego rachunku mają być przejrzyste dla wszystkich osób.

Tekst został przyjęty 603 głosami za, przy 21 głosach przeciw oraz 51 wstrzymujących się od głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.