Facebook Google+ Twitter

PE: Przyjęcie pakietu telekomunikacyjnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 12:50

Po trwających blisko dwa lata negocjacjach i sporach Parlament Europejski przyjął pakiet telekomunikacyjny. Nowe przepisy mają wzmocnić prawa konsumentów, uniemożliwią bezprawne odcinanie użytkowników od sieci, wzmacniają ochronę danych i zwiększają konkurencję.

Najwięcej emocji budził zapis dotyczący karania osób odcięciem od Internetu. Parlament stanowczo stanął w obronie internautów. Zgodnie z nowymi przepisami dostęp do Internetu będzie mógł być ograniczony tylko w szczególnych przypadkach, po przeprowadzeniu bezstronnego postępowania uwzględniającego racje użytkownika. Poszanowana ma być także zasada domniemania niewinności i prawo do prywatności. Osoby, które zostaną odcięte od sieci, będą mogły odwoływać się od takiej decyzji w postępowaniu sądowym.

Pakiet Telekomunikacyjny składa się z trzech dyrektyw regulujących rynek usług internetowych oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej. Wprowadza szereg ułatwień dla konsumentów.

Między innymi stanowi, że przeniesienie numeru do innego operatora będzie musiało być załatwione w ciągu jednego dnia roboczego. Będziemy mogli też zachować dotychczas posiadany numer.

Wzmocniona zostanie również ochrona danych osobowych. Pakiet dyrektyw powinien poprawić konkurencyjność na rynku, co w konsekwencji ma prowadzić do spadku cen i modernizacji systemów łączności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.