Facebook Google+ Twitter

PE - zablokowana debata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 08:02

Szef Europejskiej Partii Ludowej Joseph Daul zablokował w Parlamencie Europejskim możliwość debaty na temat poszanowania symboli chrześcijańskich. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", zrobił to nie konsultując się w tej kwestii ze swoją grupą parlamentarną.

Większość chadeków, zwłaszcza z Włoch, domaga się tej debaty, jednak kierownictwo ugrupowania wolało w tej sprawie zachować milczenie. "Nasz Dziennik" komentuje, że polscy eurodeputowani z Platformy Obywatelskiej i z Polskiego Stronnictwa Ludowego, też należący do Europejskiej Partii Ludowej, wykazują się asekuranctwem w tej materii.

Za debatą opowiada się europoseł Jarosław Kalinowski z PSL. Podkreśla on, że decyzja Trybunału zakazująca wieszania krzyży wywołuje we Włoszech skutki odwrotne, bo pojawia się tam coraz więcej krzyży. Dodaje, że wyrok ten jest karykaturalną wykładnią tolerancji.

Z kolei europoseł PO Paweł Zalewski podziela podejście kierownictwa partii. Przekonuje, że otwarcie takiej debaty w Parlamencie Europejskim doprowadzi do szeregu ataków na religię chrześcijańską i Kościół, a w efekcie do podziału Europy, a nie do jej zjednoczenia.

"Nasz Dziennik" pyta w czyim imieniu działał Joseph Daul, blokując możliwość debaty? Odpowiada, że sprawa pokazuje, iż Europejscy Chrześcijańscy Demokraci nie zawsze chcą stawać w obronie chrześcijańskich wartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.