Facebook Google+ Twitter

Pech nieletniego nożownika z Gdańska

Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku, podczas spaceru z rodziną, obezwładnił trzynastoletniego uciekiniera z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gdańsku. Dzięki czujności funkcjonariusza być może nie doszło do tragedii w centrum Gdańska.

Dwór Bractwa św. Jerzego / Fot. Ewa KowalskaDelektujący się piwem niedzielni goście ogródka gastronomicznego przy Dworze Bractwa św. Jerzego, obojętnie przyglądali się szamotaninie między dwoma nastolatkami. Młodszy, trzymający plastikowy wazon z ciętymi różami, został zaatakowany przez agresywnego chłopaka, który wyrzucił kwiaty na chodnik i przycisnął młodego sprzedawcę do barierki okalającej ogródek. Kiedy obaj wpadli do jego wnętrza, spacerujący w pobliżu st. insp. Paweł Kwiatkowski, zauważył w ręku napastnika nóż, z ostrzem o długości około siedmiu centymetrów. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Dobiegł do ogródka, wyciągnął chuligana przez płotek i obezwładnił. Ponieważ wezwana przez jednego z przechodniów policja nie zjawiała się, inspektor skontaktował się telefonicznie ze stanowiskiem kierowania Straży Miejskiej i poprosił o pomoc, która przybyła natychmiast. Patrol przewiózł chłopaków na komisariat policji gdzie okazało się, że napastnikiem jest trzynastoletni uciekinier z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gdańsku.

Przebywający na urlopie strażnik, który spacerował z żoną i córkami, bez chwili wahania stanął w obronie zaatakowanego chłopaka. - Po dziesięciu latach pracy w Straży Miejskiej, nawet w trakcie wypoczynku, kątem oka obserwuję co się dzieje dookoła, stąd moja reakcja. Dziwi mnie jednak obojętność innych świadków - mówi st. insp. Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku.

Młody chuligan miał więc ogromnego pecha, że na jego drodze stanął odpowiedzialny funkcjonariusz, w przeciwnym wypadku, jego czyn mógłby ujść bezkarnie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+. Na Targu Węglowym niestety nie jest zbyt bezpiecznie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2007 16:30

Brawo dla policjanta oby więcej takich zaangażowanych ludzi i żeby ich praca i poświęcenie było wynagradzane i doceniane. Plus dla Ewy za nagłaśnianie sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dowód na to, że policjantem jest się także po służbie. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kuriozum (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.