Facebook Google+ Twitter

Pęczak nic nie wskórał - posiedzi do końca sierpnia

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-18 08:33

Sąd utrzymał postanowienie o przedłużeniu mu aresztu do 31 sierpnia. Andrzej Pęczak, były poseł, siedzi za kratami kolejny rok. Bez wyroku.

Łódzki Sąd Okręgowy utrzymał wczoraj w mocy postanowienie sądu I instancji o przedłużeniu Andrzejowi Pęczakowi aresztu tymczasowego do 31 sierpnia. W oparciu o dokumentację lekarską z aresztu przy ul. Smutnej i badanie pacjenta biegły orzekł, że dolegliwości, które zgłasza sądowi, są wyimaginowane i może uczestniczyć w rozprawie.
fot. Michał TulińskiExpress Ilustrowany
Areszt zastosowany wobec Pęczaka dotyczy łapówkarskiej sprawy związanej z biznesmenami ze Rzgowa. W październiku 2002 r. ówczesny baron SLD miał przyjąć od braci G. 10 tys. zł. W zamian obiecał pomoc w uzyskaniu decyzji administracyjnej legalizującej budowę hal targowych.

Według prokuratury, przyjął też od rzgowskich przedsiębiorców 40 tys. zł na kampanię wyborczą SLD. Kolejny zarzut dotyczy wycofania z bankowego konta około miliona zł. Pieniądze te miały stanowić zabezpieczenie dla ewentualnych kar finansowych orzeczonych przez sąd.

Pęczak ma też drugi areszt - związany z lobbystą Markiem Dochnalem (za kratki trafił w listopadzie 2004 r.). Tę sprawę prowadzi prokuratura w Katowicach.
(st)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.