Facebook Google+ Twitter

Pęczak powrócił do swojej rezydencji

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-01-09 07:59

Weekend spędził w domu z córką i zięciem. Pojechał również samochodem na zakupy do hipermarketu. Nie odwiedził go żaden z dawnych przyjaciół. Pęczak zmienił się nie do poznania. Z pełnego pychy, pouczającego wszystkich barona SLD, pewnego siebie działacza partyjnego, który jeszcze nie tak dawno trząsł Łodzią i województwem, stał się ugrzecznionym, przepraszającym za to, że żyje, wychudzonym człowiekiem

Fot. Express IlustrowanyJak się czuje na wolności po dwóch latach za kratkami poseł Andrzej "Full Wypas" Pęczak?

- Na spacerniaku i tzw. burcie tak właśnie za mną krzyczeli współwięźniowie: "Full Wypas" i "Merc z Firankami".

Prokuratorskich zarzutów w stosunku do pana nie brakuje. Jest pan oskarżony m.in. o pomoc w płatnej protekcji, przyjęcie 820 tys. zł łapówek i narażenie na milionowe straty Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma pan też opinię człowieka pazernego.

- Na mnie wydano już wyrok. Mam tego świadomość. Czuję się jak wyciśnięta cytryna. Ważę niecałe 50 kg i jestem bardzo schorowany. Pewnie niedługo będę musiał iść do szpitala. Chciałbym jednak uczestniczyć w toczącym się procesie.

Gdy wrócił pan do domu, to...

- ...z radości pocałowałem podłogę. Zjadłem też na powitanie świeży chleb, który kupiła mi córka. To było moje marzenie. Później napuściłem do wanny wody i wykąpałem się. Czułem się jak w siódmym niebie. A na zakupy do hipermarketu pojechałem specjalnie. Chciałem zobaczyć, czy ludzie na mój widok nie będą pluli. Poznały mnie zaledwie dwie, może trzy osoby. Obyło się bez złośliwości. Po wizycie w hipermarkecie pojechałem na przejażdżkę samochodem po Łodzi. Chciałem sprawdzić, czy nie zapomniałem prowadzić auta, oraz zobaczyć, co się zmieniło. Widziałem m.in. wiadukt na ul. Aleksandrowskiej i hotel, który wybudowano w pobliżu skrzyżowania al. Mickiewicza z ul. Żeromskiego.

Spotkał się pan ze swoją byłą żoną?

- Z więzienia wysłałem do niej prawie 50 listów. Nie odpisała na żaden. Nie była też nawet na jednym widzeniu. Miałem jednak nadzieję, że chociaż teraz spotka się ze mną i pokaże mi naszego 7-letniego syna. Po przyjeździe do domu wysłałem jej SMS-a. Niestety, choć mieszka w pobliżu, nie znalazła na to czasu. Może dlatego, że ma już kogoś innego i jest w ciąży...

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.