Facebook Google+ Twitter

Pedagog molestował chłopców. Poszkodowanych może być 131 osób

36-letni zielonogórzanin, ceniony dotąd w środowisku opiekunów ośrodków specjalnych miał dopuścić się na wychowankach czynności seksualnych. Poszkodowanych może być ponad 131 chłopców! Na jaw wychodzą coraz bardziej szokujące szczegóły.

Prokuratura jednak nie jest skora do zdradzania większych szczegółów. Zasłania się klauzulą „dla dobra przeprowadzanego śledztwa, informacji nie udzielamy".

Szokująca sprawa ujrzała światło dzienne w styczniu bieżącego roku. Mężczyzna został wówczas zatrzymany w jednym z zielonogórskich hoteli.

- Do hotelu przyjechał z 12-letnim chłopcem. O podejrzeniach policję poinformowała obsługa - wyjaśnia W24 prokurator Jacek Buśko, zastępujący rzecznika prasowego prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. - Policja zareagowała błyskawicznie. Mężczyzna zatrzymany został w sytuacji, która nie budziła wątpliwości, co do jego winy i czynu. Sąd natychmiast go aresztował.

Ustalono, że mężczyzna ten wielokrotnie w roku 2011 i 2012 nocował we wspomnianym hotelu z małoletnimi chłopcami.

36-letni Adam H. to dobrze znany i ceniony jako fachowiec w środowisku opiekunów ośrodków specjalnych. Jest pedagogiem-terapeutą, ponadto pełni funkcję biegłego sądowego przy zielonogórskim sądzie okręgowym. Jest również tłumaczem języka migowego i jedną z niewielu w Polsce osób, która posiada uprawnienia do nauki jazdy osób głuchoniemych. Ostatnio pracował w ośrodku szkolno-wychowawczym w Żarach.

W styczniu miał pod opieką niepełnosprawnego 12-latka, który został oddany jako wychowawcy przez rodziców, mieszkańców jednej ze wsi pod Zieloną Górą. Prokuratura ustaliła, że matka chłopca wzięła od opiekuna 100 zł, jako pożyczkę. Wiadomo też, kiedy do jej domu, zaraz po zatrzymaniu wychowawcy, zapukała policja, kobieta była tak pijana, że nie było szans na jej w danej chwili przesłuchanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.