Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3129 miejsce

Pedał, gej i ciota

- A nie wyglądasz - to najczęstsza reakcja na informację o tym, że jestem pedałem. Pedałem, a nie gejem, bowiem słowo gej wciąż dość ciężko przechodzi mi przez gardło, a bycie ciotą... cóż... lepiej być pedałem.

Ja z byłą lepszą połówką. / Fot. Z własnego archiwum.Bojówki, ciężkie buty, przyduża bluza i niemal łysy czerep odbiegają od stereotypu geja. Gdy mam katar, a pod ręką brak chusteczki, zdarza mi się odchylić głowę i zdrowo wciągnąć powietrze. Nie mam oporów przed bekaniem w "towarzystwie", a gdy się nie pilnuję, „ku...” służy za przecinek. Przy kielonku trzymam się dłużej niż wielu kumpli, co być może wynika z tego, że i trenować zdarza mi się częściej. Nie jestem „pakerem”, a budowę, wyłączając piwny organ, mam raczej rachityczną, co nie zmienia faktu, że zaznałem w życiu wystarczającej ilości sportu, aby wyrobić mięśnie usztywniające nadgarstki.

Troszkę kontrowersji


Małżeństwo to dla mnie uświęcony przez Boga związek kobiety i mężczyzny. Jestem natomiast gorącym zwolennikiem legalizacji tzw. związków partnerskich. Może się bowiem tak zdarzyć, że po kolejnej imprezie już się nie podniosę i chciałbym, żeby moje kochanie miało prawo dostać to, co po mnie zostanie. No, może bez długów. I o ile możemy się śmiać, że on robi za żonę, a ja za męża, albo na odwrót, to jednak od używania słowa małżeństwo wara!

Adopcja dzieci? Argument, którego mimo licznych prób nie udało mi się obalić, jest taki: lepiej chyba, żeby dzieciaka adoptowało dwóch gejów i wychowywało w miłości, niż miałby wegetować w domu dziecka. Ok, ale za dwadzieścia lat, jeśli chociaż zbliżymy się mentalnością do Szwecji, Holandii czy Hiszpanii, gdzie pocałunek dwóch dorosłych mężczyzn na ulicy nie jest rozpatrywany w kategoriach sportu ekstremalnego.

Parady. Boże, ty widzisz i nie grzmisz. Gdybym był pewien, że nie trafię przypadkiem w swojego potencjalnie przyszłego chłopaka, skutecznie eliminując jakiekolwiek szanse na szczęście, rzucałbym kamieniami razem z przystojniakiem Bosakiem. Zaznaczę tu od razu, że mam w głowie pierwsze parady gejów, które były raczej karykaturą środowiska, oddziaływającą co najmniej negatywnie na bidnych, przypadkowo napotkanych przechodniów. Obecne parady równości, wyłączając senyszynopodobne wyskoki, coraz bardziej zaczynają przypominać radosne happeningi.

Kilka nazwisk


Posłankę Senyszyn, błąkającego się gdzieś tu Niemca oraz jego ulubieńca Biedronia wysłałbym gdzieś... daleko. Niech się kiszą we własnym sosie. Z początku myślałem o zaaplikowaniu ostrego pala, ale wiecie... tu nie chodzi o sprawianie przyjemności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (114):

Sortuj komentarze:

"Małżeństwo to dla mnie uświęcony przez Boga związek kobiety i mężczyzny. Jestem natomiast gorącym zwolennikiem legalizacji tzw. związków partnerskich."

O, właśnie o tym cały czas mówię :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dodatku taka ciekawostka "przyrodnicza":


Był tylko jeden artykuł.

Odsłon artykułu: 257 535
Przeczytało Cię już 257 498 osób!
Robot zliczający odrzucił 37 osób, gdyż nie uwierzył, że przeczytali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezbarny94
 • bezbarny94
 • 06.06.2012 18:30

Też jestem gejem i ten artykuł ma wiele racji.
np. te parady. Jak ma to być Parada Równości to niech nią będzie a nie jakimś cyrkiem.
ale np. różowe koszuli to każdy ma swój styl i wyraża siebie.
Co to słowa "pedał" to pedał jest przy rowerze a "ciota" Ja sam niektórych gejów nazywam "cioty" bo jak faceta który ,no już przemilczę że chodzi jak kobieta, ale ubiera się w sukienki, nakłada make-up, rozumiem dbanie o siebie, ale nie malować się jak Pani to towarzystwa ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 05.04.2011 01:31

Tekst, który (wreszcie!) obrazuje, jak sztuczne problemy generuje środowisko LGBT i jak poronione są hasła np. Kampanii Przeciw Homofobii. W końcu mamy głos normalnego geja, jeśli woli pedała, który nie jest zamieszany w politykę. Kompletna rujnacja wizerunku męczenników umierających na kolorowych platformach gejowskich parad z rąk barbarzyńskich homofobów-nacjonalistów! Po prostu normalny gość. No to gdzie jest teraz Grzesiu & consortes. Nie będą przekonywać autora, jak głęboko tkwi w błędzie, że nie powinien mieć w tej kwestii odmiennego zdania?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vin
 • Vin
 • 05.04.2011 01:30

Ciekawe kto aktualizował artykuł, skoro autor był offline (05 maj 2010 12:50), a artykuł zaktualizowano 2010-07-17 13:00:15

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
 • Marcin
 • 05.04.2011 01:30

Szymon jest politykiem. To, że go cenimy, nie znaczy, że nie ma być krytykowany. Wręcz musi się tego spodziewać. A tu jest i krytyka, i wyrażenie podziwu. Bez przesady :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edek
 • Edek
 • 05.04.2011 01:29

Lucyna, naprawdę wg Ciebie najważniejszym kryterium jest oglądalność serwisu, statystyki, cyferki i rankingi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina
 • Ewelina
 • 05.04.2011 01:28

Lucyna, naprawdę wg Ciebie najważniejszym kryterium jest oglądalność serwisu, statystyki, cyferki i rankingi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamila
 • Kamila
 • 05.04.2011 01:28

Jakie poglądy? Tyle poglądów ilu ludzi.
O jakim "zacofaniu" myślisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
 • Marysia
 • 05.04.2011 01:27

Widzę,że autor dokonał prawdziwego comming-out :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.