Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7712 miejsce

"Pedałujesz - Pomagasz". Poznaj projekt stowarzyszenia Zdrowy Rower

Sezon rowerowy w toku, ścieżki rowerowe cieszą się niemałym zainteresowaniem. Jednak ile można jeździć po mieście bądź jego okolicach. A jakby tak pojechać do Paryża lub Lwowa, aby komuś pomóc?

 / Fot. Marcela, wikipedia, GNU 1.2Wielu ludzi wybiera jazdę na rowerze jako formę spędzenia wolnego czasu. Wyjeżdżając z miasta, po przejechaniu 50 kilometrów można znaleźć się na pięknej polanie lub nad rzeką.

Jednak nie wszystkim takie weekendowe wycieczki wystarczają. Na pewno do takich rowerzystów nie należą Ci z Pruszkowa. 11 lutego 2010 roku zostało założone stowarzyszenie Zdrowy Rower. Jego celem jest promowanie aktywnego trybu życia oraz kultury jazdy na rowerze, organizowanie wspólnych wypraw rowerowych i integracja rowerzystów na terenie Polski i Europy - czytamy na stronie Zdrowy-rower.pl.

Organizowane przez założycieli wyprawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Założyciele stowarzyszenia pomyśleli, że przydałby się dodatkowy cel takich wypraw. Tak powstał pomysł projektu "Pedałujesz Pomagasz".

Rowerzyści z Pruszkowa ze swoją rowerową pomocą dla niepełnosprawnych dzieci dotarli już do Bornholmu i Wilna. Już 4 sierpnia wyruszą w kolejną wyprawę, tym razem do Lwowa. Do pokonania mają około 500 km (średni dzienny dystans oscyluje w granicy 80 km).

W dwóch poprzednich akcjach udało się zebrać 2300 zł w trasie na Bornholm oraz 7 tys. jadąc do Wilna.

W tym roku zbiórka pieniędzy będzie przeznaczona dla niepełnosprawnego chłopca, na zakup dostosowanego do jego potrzeb roweru oraz rehabilitację.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podziwiam ludzi którzy POMAGAJĄ, BO CHCĄ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.