Facebook Google+ Twitter

"Pedałujesz-Pomagasz"

"Pedałujesz-Pomagasz" to nazwa akcji, której już drugi etap wprowadzają w życie członkowie grupy Zdrowy Rower z Pruszkowa. Łączą oni pasję do jazdy na rowerze z pomocą dla chorych osób.

Pod nazwą Zdrowy Rower grupa rowerzystów z podwarszawskiego Pruszkowa powstała ok. dwóch lat temu. W tym roku 11 lutego odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Zdrowy Rower, którego celem jest promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku oraz zbiórka pieniędzy na rzecz osób chorych.

Założycielami grupy oraz jej najaktywniejszymi członkami są Adam Sierociński, Kamil Nadolny, Piotr Łuczyński i Tomasz Bagiński.

Ich akcja pomocy dla Leszka Buczyńskiego,który jest częściowo sparaliżowany, objęła jak do tej pory dwie wyprawy. Pierwsza, która była wyprawą "open" (mógł do niej dołączyć każdy, kto wierzył, że da radę dojechać do Wilna) miała miejsce w lipcu tego roku. Brało w niej udział prawie 30 rowerzystów z całej Polski. Udało się dzięki niej zebrać ponad 7 tys. złotych.

Drugi etap rozpoczął się rano 16 sierpnia. Z Pruszkowa wyjechali Adam Sierociński, Kamil Nadolny, Piotr Łuczyński i Tomasz Bagiński. Ich celem są Ateny. Mają do pokonania ponad 2,500 km. Honorowym starterem wyprawy był Pan Andrzej Królikowski - zastępca prezydenta Pruszkowa - natomiast honorową asystę przez miasto zapewniła Straż Miejska.

Dzięki charyzmie i zaangażowaniu członków grupy, zdobyła ona wielu sponsorów, a także fanów wspierających uczestników na każdym etapie działań.Pomóc w zbiórce pieniędzy dla Leszka może każdy,więcej informacji można znaleźć na stronie www.zdrowy-rower.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.