Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2344 miejsce

Pedofile – nowa mniejszość?

Pedofilia jako zwykła "orientacja seksualna"? Owszem, w kanadyjskim parlamencie. Czy "z namiętnością" podejmowany temat praw mniejszości przypadkiem nie banalizuje problemu pedofilii?

 / Fot. Nieznany Jak podała telewizja BBC News, do pedofilii odniósł się jeden z kardynałów biorących udział w niedawnym konklawe. Z kolei Wirtualna Polska pisze, że w wywiadzie udzielonym dla Radia BBC kardynał Wilfrid Napier z RPA uznał pedofilię za „zaburzenie, kondycję psychiczną”, którą należy leczyć, nie karać. Nietrudno wyobrazić sobie reakcję środowisk, które najchętniej w lochach zamykałyby homoseksualistów, a co dopiero pedofilii.

Gdy podczas jednej z sesji kanadyjskiego parlamentu rozpatrywano ustawę o przestępstwach seksualnych wobec dzieci, poproszono o opinię dwóch psychologów: Vernona Quinsey'a i Huberta Van Gijseghema. Ich opinia zapoczątkowała być może całkiem nową falę dyskusji, którą należałoby poważnie potraktować, jeżeli naprawdę zależy nam na prawach nie tylko mniejszości seksualnych, ale przede wszystkim prawach dzieci. Opinia kanadyjskich psychologów była jednoznaczna: pedofilia jest taką samą orientacją seksualną jak homoseksualizm i heteroseksualizm.

Określenie „orientacja seksualna” wywołało sprzeciw u... jednego parlamentarzysty szacownego gremium co – wg jednego z komentatorów - świadczy albo o solidnych, naukowych podstawach eksperckich opinii, albo że środowiska pedofilii bardzo skutecznie lobbują w kanadyjskim parlamencie.

Homoseksualizm a pedofilia

Z kolei Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu, powołując się na znane mu opinie fachowców powiedział na konferencji prasowej w Chile:

„Wielu psychologów, wielu psychiatrów wykazało, że nie ma związku pomiędzy celibatem a pedofilią, jednak wielu innych udowodniło i ostatnio mi to powiedzieli, że istnieje związek między homoseksualizmem a pedofilią”.

Gdyby obiektywne badania potwierdziły związek homoseksualizmu z pedofilią, byłby to poważny argument na rzecz odmowy prawa do adopcji przez pary homoseksualne. Niestety, nawet wielu socjologów zwraca uwagę, że w dobie gorącej dyskusji trudno o „obiektywne” badania, gdyż często wyniki badań zależą od tego, kto za nie płaci.

Obrońców praw dziecka niepokoi, że w całej tej dyskusji nie bierze się pod uwagę praw dzieci, a przede wszystkim prawa do ich bezpieczeństwa. Jeżeli uznamy, że pedofilia jest stałą orientacją, to również należy brać pod uwagę że:
1. Pedofilii nie da się wyleczyć, a terapia nie jest alternatywą dla kary
2. Pedofilię można jedynie kontrolować

Temat mniejszości seksualnych bardzo regularnie przetacza się zarówno przez scenę polityczną jak i przez media. Można sądzić, że to temat zastępczy na wypadek trudnych pytań o gospodarkę, ale nie ulega wątpliwości, że dyskusję o granice tzw. „normy” tylko na krótko można zamieść pod dywan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.03.2013 13:42

@T.Paluch

"Mniejszość, to mniejszość, co do tego ma wiedza? Mniejszość to przeciwieństwo większości, tak?"

Nie. Pedofilia to choroba, zaburzenie, dewiacja. Homoseksualizm to orientacja. Nazywanie pedofilii i homoseksualizmu "mniejszościami seksualnymi" świadczy o braku wiedzy. Proszę nie wsłuchiwać się w K.Pawłowicz tylko POCZYTAĆ. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(IPOGS, Walls) pedofil

i
to
zdziczała
mierna
kreatura

Komentarz został ukrytyrozwiń

pedofil to paskudny
wypaczony gad

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie pedofilów należy bezwzględnie penalizować, a nie poddać jakimś terapiom.. czy tym bardziej uznać za mniejszość seksualną.. Otwierałoby to, furtkę dla względnie normalnych osób, chcących się "zabawić" z dziećmi.. Po wszystkim taki osobnik powie.. I co mi zrobicie?! Jestem pedofilem!!! A przecież wszyscy się zgodzimy, że takie przeżycie, zostawia w psychice dziecka, ślad niezmywalny do końca życia..

Komentarz został ukrytyrozwiń

I don't want to live on this planet anymore...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofilia jest ścigana, owszem, ale jeśli dojdą do głosu lobbujący w parlamentach innych państw pedofile i doprowadzą do uznania ich skłonności za zwyczajną "orientację", taką samą jak hetero- czy homoseksualizm, czego przykładem jest już Kanada, panie Andrzeju, to prawo szybko może się zmienić i pedofile nie będą już karani, lecz uprzejmie zapraszani na terapię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mniejszość, to mniejszość, co do tego ma wiedza? Mniejszość to przeciwieństwo większości, tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2013 20:17

A autorowi pozwala to na wrzucenie homoseksualistów i pedofilów do jednego wora "mniejszości seksualne". Straszliwy brak wiedzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbigniew Lew-Starowicz zwraca uwagę, że wielu badaczy krytykuje pojęcie "orientacji seksualnej" ze względu na niejasne kryteria i uproszczoną kategoryzację. Jak widać, pozwala to niektórym podciągnąć pod tę nazwę różne zjawiska, a niebezpieczeństwo polega na utożsamieniu niebezpiecznych dewiacji z mniejszością seksualną. Cóż, niezależnie od nazewnictwa trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem - nikomu nie wolno dla zaspokojenia własnej żądzy krzywdzić innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2013 20:08

Odebrało mi głos...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.