Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15414 miejsce

Pedofile w sieci. Jak chronić swoje dziecko?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-11-20 10:48

Dzieci bardzo łatwo mogą paść ofiarą pedofilów grasujących w sieci. Serwisy, czaty i komunikatory pomagają nawiązywać kontakt z potencjalnymi ofiarami. To dopiero początek uwodzenia. Celem są spotkania i kontakty seksualne w realnym świecie.

"On" ma około 40 lat, dwójkę nastoletnich dzieci i jest po rozwodzie. Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Ale mówi: "myślę o poznaniu jakieś 5-6 latki i chłopca w takim samym wieku i stworzeniu z nimi stałego związku".

Mężczyzna umieszcza w internecie zdjęcia wykorzystywanych dzieci. Nie on jeden. Inni też wymieniają doświadczenia - jak uwieść dzieci, aby nie wzbudzić podejrzeń dorosłych. I śmieją się z niedoskonałego prawa. Wszystko jest na ogólnie dostępnych stronach pedofilskich.

Internet, to okno na świat. To także jedno z miejsc, gdzie dziecko może wpaść w sidła pedofilów.Co mogą zrobić rodzice?

Oto kilka rad:

"1. Niech komputer stoi we wspólnym miejscu w domu.
2. Interesuj się tym, co robi Twoje dziecko w sieci.
3. Rozmawiaj z nim o tym.
4. Nie bój się przyznać do niewiedzy.
5. Naucz dziecko, że osoba poznana w sieci nie musi być tym, za kogo się podaje.
6. Naucz dziecko, by nie podawało danych osobowych i nie opowiadało o rodzinie.
7. Ustal, że nie wolno umawiać się z osobami poznanymi w sieci bez Twojej wiedzy.
8. Nie krytykuj, nie obwiniaj, jeśli coś się stanie.
9. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości, czegoś nie wiesz, poradź się specjalistów.
10. Rozmawiaj z dzieckiem, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj."


Nie stosujmy zasady "dzieci i ryby głosu nie mają". Nie mamy czasu, aby porozmawiać. Nie umiemy słuchać dzieci. A właśnie rozmowa to najlepsza forma ochrony dziecka. Rozmawiaj z nim. Jak dotąd do chwili obecnej nic mądrzejszego nikt nie wymyśli.

Nie można milczeć jeśli wiemy, że jakiś pedofil wykorzystuje dziecko. Milczenie, przyczynia się do pogłębienia tragedii dziecka. Jeśli wiemy o jakimś przypadku molestowania nieletnich możemy zgłosić to np. poprzez stronę stop pedofilom

Polskie prawo jest niedoskonałe w tej materii. Paragraf pozwalający na dalszą izolacje po odbyciu wyroku można zastosować tylko wobec skazanych po 2005 roku. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że umożliwiający dalszą izolację lub przymusowe leczenie art. 95 kodeksu karnego w 2007 i 2008 roku w całej Polsce zastosowano tylko dwa razy. W obydwu przypadkach orzeczono umieszczenie w zakładzie zamkniętym.

W Arabii Saudyjskiej pedofile zostają skazani na śmierć i ukrzyżowanie. W tym roku wykonano tam już 40 egzekucji.

A w jaki sposób Wy chronicie swoje dzieci? Czy u nas rygorystyczne prawo uchroniłoby od bezkarnego wykorzystywania dzieci? Co o tym myślicie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Jest kilka podstawowych zasad, którymi powinni kierować się rodzice i które należy przekazać dzieciom. Gdy będą przestrzegane dziecko będzie bezpieczne. Można o tym przeczytać na przykład tam:
http://rodzice.net/news/bezpieczenstwo-dzieci-w-internecie/
http://stronydladzieci.pl/bezpieczny_internet.php
oraz wiele innych stron z poradami dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeraża mnie to, że tyle się mówi o pedofilach w sieci. w telewizji swego czasu była wielka kampania medialne. I co? właśnie, że niewiele. Pedofile w sieci mają się jak najlepiej. To chyba jednak efekt kryzysu rodziny. Rodzice nie poświęcają czasu swoim dzieciom. z drugiej strony, nie boję się tak ująć, krwiożerczy kapitalizm, wymusza na wielu ludziach pracę ponad siły lub 2 etaty równocześnie. Aby dzieci miały co jeść. To się nazywa wolność, w dzisiejszym rozumieniu słowa. Nie o to walczyli nasi rodzice i dziadkowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.11.2009 14:48

Pani Ewo. Skóra na mnie cierpnie kiedy pomyślę, ze ktoś mógłby skrzywdzić moją czteroletnią wnusię. Myślę, ze jeżeli więź pomiędzy rodzicami a dzieckiem jest prawidłowa, rozmawia się z nim i tłumaczy, a jednocześnie kontroluje, to jest szansa na to, że nie spotka się z takim niebezpieczeństwem. Takich ludzi powinno się tatuować na czole, aby każdy widział kim są. Przepraszam za tę niepotrzebną może dygresję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2009 23:07

Krzywda dziecka jest w stanie poruszyć chyba najbardziej zatwardziałe serca każdego normalnego człowieka. Niestety w dobie współczesnych technologi naprawdę należy wzmóc czujność i kontrolować dzieci. Dzieci z natury są ufne i szczere a na takie okazje tylko czekają zwyrodnialcy. Artykuł sam w sobie wielce pożyteczny dla wciąż zabieganych, zapracowanych rodziców, tylko żeby chcieli go przeczytać :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś zechce jeszcze wziąć udział w dyskusji? Temat ważny a przez niewiele osób zauważany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem bardzo ważny - tak naprawdę od dorosłych zależy bezpieczeństwo dzieciaków w sieci, bo one nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. 5 stawiam - szczególnie za ten kodeks dla rodziców i opiekunów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, niestety portale towarzyskie czy społecznościowe pełne są odchyleńców. Najgorsze jest to, że czasami nic nie można zrobić http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7271969,Jak_dobrze_gwalcic_dzieci__Pedofil_radzi.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, trudno czasem po opisie ocenić. Chyba w razie wątpliwości można profil zgłosić do administratorów strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam dzieci;p ale mi samemu, jako jeszcze dzieciakowi nie przychodziło do głowy, żeby wdawać się w takie dyskusje.
Oczywiście pedofile stają się coraz bardziej wyrafinowani, wynajdują coraz to nowe sposoby. Dlatego prawo trzeba zaostrzyć, bo takich bydlaków jest wielu, a są zbyt łagodnie traktowani. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.