Facebook Google+ Twitter

Pedofilia w Kościele. W USA areszt, w Polsce "czyny nieaktualne"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-29 01:58

Katolicki ksiądz Robert Brennan z Filadelfii został oskarżony o wykorzystywanie seksualne ministranta. Ksiądz jest również podejrzany o molestowanie 20 innych chłopców. Ma 75 lat.

źródło: http://www.stockfreeimages.com/3788627/The-Bible-and-rosary.html / Fot. stockfreeimages.comBrennan został aresztowany. Usłyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego małoletniego. Prokuratora twierdzi, że przełożeni księdza wiedzieli o jego skłonnościach, ale całkowicie to ignorowali.

Do molestowania miało dochodzić w latach 1998-2001 w parafii w północno-wschodniej Filadelfii. Według akt sprawy ksiądz molestował ministranta w zakrystii kościoła, w sypialni, na plebanii, w prezbiterium i w kinie.

W USA areszt, w Polsce "czyny nieaktualne"

Ks. Brennan będzie sądzony za gwałty na dziecku, dokonywane 15 lat temu. Zadziwiająca jest więc decyzja abpa Henryka Hosera, który nie odwołał, ani nawet nie zawiesił Grzegorza K., skazanego za inne czynności seksualne z ministrantem w marcu tego roku. K. pełnił funkcję proboszcza do minionego wtorku. Został odwołany dopiero, kiedy sprawą zainteresowały się media. Kanclerz kurii warszawsko-praskiej ks. Wojciech Lipka pytany przez dziennikarzy, dlaczego do odwołania doszło tak późno, odpowiedział, że "były to czyny dawne, z roku 2001, zatem nieaktualne", a udowodniona przed sądem inna czynność seksualna, jest "kwestią podlegającą interpretacji".

Do wtorku Grzegorz K. opiekował się grupą ponad 30 ministrantów w parafii na warszawskim Tarchominie. Rodzice, którzy powierzyli księdzu K. opiekę nad swoimi dziećmi, powinni przeprowadzić z nimi poważną rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Marcinie - od pośredników między ludźmi a Bogiem to się nieco więcej wymaga niż od przeciętnych ludzi. A już na pewno oczekuje żeby nie byli przestępcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2013 10:33

Oprócz gejów, MSM zawiera również heteroseksualnych mężczyzn, głowy rodzin, księży i wielu wielu innych, któzy choć raz mieli kontakt mm. I pan to wie. Ale celowo to pomija. Przez co manipuluje faktami. Co w doskonały sposób wypunkowuje w innym temacie p.Artur.

"wspólnego z Urbanem". Oprócz tego, że czytam jego gazetę i cenię jego poczucie humoru nic mnie z nim nie łączy. A pana łączy coś z Sakiewiczem, kuzynem Kaczyńskiego?

Panie Marcinie, nie przypominam sobie, żebyśmy wódkę razem pili i zagryzali ogórkiem, a przy okazji przeszli na "ty". Tak przy okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

msm, wśród których najwięcej jest gejów mają udział w prawie połowie zakażeń HIV, i o tym piszemy. A nagłówek o epidemii wśród gejów pochodzi z czasopisma Time, tudzież gejowskich serwisów, która homofobiczne nie są.

Każdy ma prawo do własnych ocen i wyboru tematów, z czego robienie zarzutów jest absurdalne.

Przykro mi, że takie artykuły jak ten pojawiają się na W24. To jest retoryka rodem z Nie Urbana.

Nie zamierzam już z tobą dyskutować, bo nie dyskutuję z autorami, którzy mają coś wspólnego z Urbanem, nawet jeśli jest to stylistyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2013 09:46

Panie Marcinie, na "HIV chorują" (retoryka M.Czerw) wszyscy przedstawiciele populacji. Pan oraz M.Czerw "wałkujecie" jedynie "gejów i bi". Umieszczacie raporty z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, mające się nijak do danych w Polsce. Wynika to z uprzedzeń.

Robert Biedroń nazwałby taką postawę homofobią. Ja nie lubię tego określenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Złę czy dobre prawo w sprawie pedofilii, a nie w sprawie Kościoła jak sugeruje autor. Tego typu artykuły wynikają z uprzedzeń.

Gdyby autor napisał: mamy złe prawo w Polsce, które nie chroni dzieci.. Wielu pedofili na tym skorzystało, min. Ok. Jest kontekst, jest proporcja. Problem dotyczy ogółu. Ale wałkuje się jedną instytucję. Gdyby zamieścić w artykule torcik statystyczny i porównać liczbę "przypadków" to Kościół w takim wykresie byłby pewnie ledwie widoczny. Ale media miast oddać rzeczywistość i zachować proporcje w niej umocowane tworzą własną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kler w Polsce nadal ma się dobrze jak za sanacyjnych lat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie zmieni się "obsada" kościelnych hierarchów w Polsce,to dalej będą zamiatać pod dywan.Ten idiotyczny argument-pedofilia księży -to atak na kościół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa najgorsze zjawiska, które powodują, że mur świętości i nietykalności wokół personalu Pana Boga wali się jak domino:
1. komuna nauczyła ludzi czytać
2. internet pozwala na błyskawiczne pozyskanie wiedzy z najdalszych zakątków świata

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.