Facebook Google+ Twitter

Pedofilska afera w Łodzi, zatrzymano bezrobotnego i dziennikarza

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-11-08 08:31

Policjanci zatrzymali 36-letniego łódzkiego fotoreportera współpracującego z ogólnopolskim tabloidem "Fakt", który zrobił zdjęcia roznegliżowanej 14-latce. Zatrzymany też został jego 33-letni kolega podejrzany o odbycie stosunku z dziewczynką.

Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn po zgłoszeniu od babci nastolatki. Zaniepokoiła się, gdy w poniedziałek wieczorem wnuczka nie wróciła do domu przy ul. Gojawiczyńskiej. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. We wtorek rano dziewczyna pojawiła się w domu. Podczas rozmowy przyznała się, że pojechała do hotelu przy ul. Romana, gdzie została wykorzystana seksualnie. Babcia zawiadomiła policję.

Jak ustalili funkcjonariusze dziewczyna poznała fotoreportera podczas poniedziałkowego pożaru samochodu na Olechowie. Wieczorem doszło do spotkania, na które umówili się za pomocą sms-ów. Uczestniczył w nim 36-latek, jego młodszy bezrobotny kolega oraz 14-latka i jej dwie koleżanki. Wspólnie jeździli samochodem po mieście pijąc alkohol. Potem dziewczynki wysiadły, a 14-latka pojechała z mężczyznami do hotelu. Tam fotoreporter zrobił jej zdjęcia. Z kolei 33-latek miał ją wykorzystać seksualnie.

Policjanci zatrzymali go w wynajmowanym mieszkaniu na Bałutach. Znaleziono telefon komórkowy, w którym były pornograficzne zdjęcia ze spotkania z dziewczyną. W lokalu było też 300 kradzionych samochodowych kołpaków. Mężczyzna przyznał się, że okradł 8 samochodów. Z kolei w mieszkaniu fotoreportera policjanci znaleźli laptop ze zdjęciami 14-latki, na których ma na sobie tylko ręcznik. Podczas przesłuchania 33-latek twierdził, że fotoreporter też odbył z dziewczyną stosunek płciowy. Ten jednak zaprzecza. Mężczyzn zatrzymano. Dziś obaj zostaną przesłuchani przez prokuratora.

W obecności psychologa ma być też przesłuchana 14-latka. Jeśli potwierdzi się, że obydwaj mieli z nią kontakty seksualne, będzie to traktowane jako pedofilia i grozi im do 10 lat więzienia.

(ksaf)
-
Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.