Facebook Google+ Twitter

Pedros Cup 2012 pełen gwiazd

Jelena Isinbajewa będzie największą gwiazdą mitingu Pedros Cup, który odbędzie się w najbliższą środę, w Bydgoszczy. Oczy miejscowej publiczności zwrócone będą na skaczących w rodzinnym mieście tyczkarzy, Pawła Wojciechowskiego i Łukasza Michalskiego.

 / Fot. Materiały prasoweKolejne halowe mitingi w Bydgoszczy to przede wszystkim wspaniała obsada i udowodnienie, że pomimo niewielkiej liczby konkurencji, można zorganizować emocjonujące, lekkoatletyczne show.

Tym razem będziemy mogli podziwiać skok o tyczce kobiet i mężczyzn oraz rzut kulą w wykonaniu panów. Zrezygnowano z rozgrywanego co roku skoku wzwyż, aby dać możliwość obejrzenia na żywo mistrza świata w skoku o tyczce, Pawła Wojciechowskiego.

Na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej faworyt gospodarzy studzi jednak emocje. - Będę zadowolony, jeśli w Bydgoszczy uda mi się skoczyć 5,60. Moim faworytem do zwycięstwa jest mój kolega klubowy Łukasz Michalski.

Wychowanek Zawiszy dochodzi do formy po kontuzji, więc jego wątpliwości mogą okazać się słuszne. Do grona faworytów konkursu powinniśmy jeszcze włączyć drugiego na ostatnich Mistrzostwach Świata Lazaro Borgesa, wicemistrza olimpijskiego Jewgienija Łukanienkę i młodego Niemca Karstena Dilla.

Wśród pań za jedną z głównych faworytek do zwycięstwa uchodzi na pewno największa gwiazda mitingu, Jelena Isinbajewa. Jednak jej dotychczasowe najlepsze osiągnięcie (4,70) budzi wątpliwości. Zagrozić może jej niesamowita Brytyjka, Holly Bleasdale, która jak na razie, zanotowała najlepszy wynik w sezonie halowym. 4,78 powinno budzić respekt. Tradycyjnie w Bydgoszczy pojawią się doświadczona Swietłana Fieofanowa oraz Polki Monika Pyrek i Anna Rogowska.

Po raz kolejny będziemy świadkami pojedynku Tomasza Majewskiego z, zawsze mocnymi, Amerykanami. W Bydgoszczy pojawią się Christian Cantwell, Resse Hoffa i lider światowych tabel Ryan Whiting. Nie powinno być więc problemu z rzutami poza granicę 21 metrów.

Zobacz, ile zarobią sportowcy -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.