Facebook Google+ Twitter

Pędził autem po... torowisku

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-04-11 17:26

Przechodnie na ul. Zachodniej nie mogli wczoraj uwierzyć własnym oczom, widząc hondę city, pędzącą... torowiskiem tramwajowym. Niewiele brakowało, by kierowca rozjechał robotników pracujących przy budowie ŁTR-u.

Honda city odmówiła posłuszeństwa na wysokości przystanku przy ul. Próchnika. / Fot. archiwum Expresu ilusrowanego- Uskoczyliśmy w ostatniej chwili - relacjonują. - Pędził pewnie z 60 kilometrów na godzinę, a spod kół wylatywał tłuczeń.

Zatrzymał się dopiero wtedy, gdy auto odmówiło posłuszeństwa. Torami przejechał prawie kilometrowy odcinek od ul. Ogrodowej do ul. Próchnika. Samochód stanął na... przystanku tramwajowym.

- Kierowca nie mógł dalej jechać, to wysiadł i sprawdzał, co się stało - opowiada zdenerwowana pani Klaudia, świadek zdarzenia. - Zaraz podjechali strażnicy miejscy.

- Zobaczyliśmy go na wysokości ul. Legionów i natychmiast podjęliśmy pościg - mówi jeden z funkcjonariuszy. - Gdy dojechaliśmy, spokojnie oglądał samochód. Poprosiliśmy go do radiowozu i wezwaliśmy policję.

Kierowcą okazał się 32-letni Tomasz L. Naszemu reporterowi przedstawił się jako bezrobotny inżynier, mieszkający w Łodzi, choć zameldowany w Bełchatowie. Był trzeźwy. Badanie na zawartość środków odurzających również nic nie wykazało (nie pozwolił sobie jednak zrobić badania na miejscu i policjanci musieli go zawieźć na toksykologię).

- Po prostu testuję auto - tłumaczył. - Przecież nic się nie stało, a samochód to moja własność, więc mam prawo robić z nim, co chcę.

Ostatecznie został przewieziony na obserwację psychiatryczną do szpitala im. Babińskiego. Samochód z przystanku ściągnęli strażacy. Auto, które przez ponad godzinę blokowało torowisko (w tym czasie tramwaje jeździły objazdami), odholowano na policyjny parking.

(tj)
-
Express Ilustrowany
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.