Facebook Google+ Twitter

Peja rapuje Mickiewicza, czyli "Raperzy kontra Filomaci" i "Antologia Polskiego Rapu"

Cała prawda o polskim hip-hopie i dwieście niepowtarzalnych utworów. "Antologia Polskiego Rapu" i "Raperzy kontra Filomaci" to dwie nowe książki promowane przez "Wielką Improwizację" Adama Mickiewicza w wykonaniu rapera Peji.

 / Fot. Grzegorz Dembiński/Polskapresse"Antologia polskiego rapu" przedstawia historię rodzimej sceny i najważniejszych zjawisk na niej. Autorzy próbują również wyjaśnić, jaki był wpływ rapu na życie społeczne, w jaki sposób oddawał codzienność młodych twórców - czytamy na stronie wydawnictwa NCK.

Autorzy książki - Dominika Węcławek, Marcin Flint, Tomasz Kleyff, Andrzej Cała i Kamil Jaczyński - starali się oddać zamierzenia artystów, ich sposób myślenia. Powołując się na rozmowy z nimi, próbowali wytłumaczyć przesłanie poszczególnych nagrań, przybliżając zarazem ich historię.

Zobacz także: Jazzowe jam session z robotami? Sztuczna inteligencja poradzi sobie z improwizacją (wideo)

Wśród opisanych w Antologii utworów znajdziemy m.in. "Powierzchnie tnące" Paktofoniki, "Kilka pytań" w wykonaniu Sokoła i Marysi Starosty, "W dół" Zeusa, "Peryferie" K.A.S.T.A., czy "Po drodze do Nieba" O.S.T.R.

Peja rapuje Wielką Improwizację

Przy okazji wydania "Antologii Polskiego Rapu" ukazała się kolejna książka poświęcona podobnej tematyce. Mowa o pozycji "Raperzy kontra Filomaci" wydanej także przez NCK, w której możemy przeczytać o związkach między twórczością Mickiewicza i rapem. "Raperzy kontra Filomaci" to studium porównawcze polskiego tajnego stowarzyszenia studenckiego, które powstało w 1817 roku z inicjatywy m.in. Adama Mickiewicza i współczesnych polskich twórców.

Przy okazji promocji książki Peja (Ryszard Andrzejewski) wziął na warsztat "Wielką Improwizację" Mickiewicza.

- Lubię wyzwania i niekonwencjonalne pomysły, rzeczy, których nikt jeszcze nie robił, coś co daje mi nowe możliwości, rozwój warsztatu - odpowiedział Peja pytany o kulisy współpracy z NCK. I podkreślił, że dzieło Mickiewicza to wciąż aktualny utwór: - Uważam, że jest on aktualny przede wszystkim ze względu na ładunek emocjonalny monologu i jego uniwersalizm, dzięki któremu również dziś możemy utożsamiać się z poszczególnymi wersami.

"Antologia polskiego rapu" jest dostępna od 26 stycznia w limitowanym kolekcjonerskim wydaniu za pośrednictwem księgarni internetowej nck.pl. Premiera książki już 11 lutego. Całość będzie dostępna online na stronie nck.pl. Również "Raperzy kontra Filomaci" kupicie za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa.

Peja "Wielka Improwizacja":źródło: NCK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.