Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1956 miejsce

Peja vs Parias. Czy to już koniec?

Od pewnego czasu środowisko hiphopowe jest niezwykle zainteresowane konfrontacją słowną pomiędzy Parias a Peją. Czy po zaledwie dwóch dissach to już koniec wojny?

 / Fot. Piotr ŻyłaPodczas beefu* z Tedem, znanym z takich utworów jak „drin za drinem” czy „Król parkietu”, jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce Ryszard Andrzejewski, pseudonim Peja, otwarcie zaatakował Warszawski zespół Molesta oraz niemniej znanego na polskiej scenie hiphopowej Eldo.

Na odpowiedź teraźniejszego Parias, w skład którego wchodzą: Pelson, Włodi oraz Eldo
trzeba było trochę poczekać, ale warszawiacy nagrali całkiem niezły diss** - „Hip-hop vs Peja”, zarzucając Rychowi porzucenie gatunku muzyki, jakim jest hip hop: „...Mamy swój świat na biegunie od twojego. Gramy polski rap, ty nie należysz już do niego, Rysiek...”. Tytuł oraz zacytowany fragment nawiązują do utworu Peji pt. „Peja vs „hip-hop” ” w którym to właśnie poznaniak sprowokował warszawskich raperów.

Na forach internetowych zrobiło się gorąco. Pojawiły się liczne spory pomiędzy fanami obu zespołów. Odpowiedź Peji była imponująca. Po niespełna dwóch tygodniach ciszy (7.05.2010) pojawił się ponad dziesięciominutowy kawałek pod tytułem „Tylko Peja”. Pod koniec utworu raper ironicznie zapytał: „...skoczę se po browar do Żabki, ale może wam podrzucę ten browar. Co? Zaschło w gardłach?...”.

Na fanach poznańskiego rapera diss z pewnością zrobił niemałe wrażenie, zwłaszcza, że zespół Parias do tej pory nie odpowiedział. Minęło już sporo czasu, ale słuchacze mają nadzieje, że ten beef nie skończy się tak szybko.

*Beef - Liryczna wojna pomiędzy dwoma lub kilkoma zespołami
**Diss - Zawarty w beefie pojedynczy utwór skierowany do danej osoby, bądź zespołu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wk.rwiony. Obywatel
  • Wk.rwiony. Obywatel
  • 06.03.2012 13:32

Dla mnie to bez poloty "rps tylko peja" dobra przyznaje że peja dobrze składa teksty , ale Hip Hop nie potrzebuje rapu składanego najlepsza wersja rapy jest Freestyle do tego trzeba prawdziwego rapera a nie pozerów , taka jest prawda peja zakompleksiony musiał napompować się towarem ze strzykawki bo nie mógł zdejmować koszuli na plaży jak tylko się na koksował to od razu ura bura ala 50 cent

Komentarz został ukrytyrozwiń
lump
  • lump
  • 18.09.2010 10:52

stancie jeden na jeden na zywo a nie wyzywajcie sie slowami i tekstami ktorych sami nie ukladacie rps eldo itd

Komentarz został ukrytyrozwiń
lump
  • lump
  • 18.09.2010 10:51

wojny slowne raperow z usa to bylo cos na scenie 1 tu 1 na zywo a te nasze ukladane slowne poraszki srelu slu bezelu itd to hlam komercja i lipa sam na sam na scenie poznan wwa to bylo by cos

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Nowy
  • Michał Nowy
  • 30.08.2010 00:21

ELDO jest najlepszym raperem w Polsce.A peja się ośmieszył swoim dissem i tyle "Ej, ty! Nie stój pod Żabką, tylko nagraj dobrą płytę".I następnego dissu może nie być bo świadczy o tym ostatni wers dissu wypowiedziany przez eldo "I chuj mnie obchodzi, co powiedział Peja."

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tego co wiem, konflikt jest bardziej marketingowy niż realny ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.