Facebook Google+ Twitter

Pejzaż bez... Czesława Niemena

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2009-10-24 21:13

Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "PEJZAŻ BEZ CIEBIE" to trzydniowa impreza cykliczna - w tym roku trwająca od 23 do 25 października.

Ideą festiwalu jest prezentowanie i przypominanie twórczości najwybitniejszych polskich artystów, których już nie ma wśród nas. Dotychczasowe edycje wiązały się z osobami: Krzysztofa Klenczona, Mieczysława Fogga, Anny Jantar i Grzegorza Ciechowskiego. Piąta edycja festiwalu poświęcona była Czesławowi Niemenowi. Był wybitnym muzykiem i wokalistą, również malarzem – bez wątpienia był jednym z najważniejszych artystów w historii polskiej sceny.

Festiwal „Pejzaż bez Ciebie”, składał się z dwóch elementów. Pierwszym z nich był konkurs na interpretację piosenek artysty, którego wspominano. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba chętnych, aż 113 osób. Były to osoby z całej Polski, reprezentujące różne umiejętności wokalne. Od zupełnych amatorów, poprzez absolwentów szkół muzycznych, jak i osoby dawno związane z polską sceną muzyczną. W studiu TVP Bydgoszcz przy ulicy Kujawskiej 7 walczyli nie tylko o główną nagrodę (20.000 zł) ale także o zaproszenie do udziału w koncercie galowym odbywającym się w bydgoskiej Operze Nova, z udziałem znanych polskich artystów m.in. Ireny Santor, Piotra Cugowskiego, Krzysztofa Kiliańskiego, Pawła Kukiza i Macieja Maleńczuka. Udało się to Michałowi Kaczmarkowi. Właśnie on wystąpił obok gwiazd polskiej piosenki w koncercie, który w dniu 1 listopada o godz. 18.00 miał będzie premierę na antenie Programu 2 Telewizji Polskiej.

Tekst pierwotnie opublikowany na stronie naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.