Facebook Google+ Twitter

Pekin. 10 medali Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 15:59

Polacy na Igrzyskach XXIX Olimpiady wywalczyli do tej pory 10 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy. Dziś w Pekinie najbardziej cieszył się z tego prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, który przed Igrzyskami deklarował, że jeśli Polacy przywiozą z Pekinu mniej niż 10 medali, poda się do dymisji.

Piotr Nurowski zwrócił uwagę, że wśród medali bardzo dużo jest krążków złotych i srebrnych, co cieszy. Dodał, że pomimo głosów powątpiewania, do końca wierzył w polskie szanse medalowe, dlatego szczególnie ucieszyły go zdobyte dziś dwa srebrne medale.

Prezes Nurowski w zawodach, które polskiej drużynie przyniosły dziś srebro, kibicował zarówno kajakarkom, jak i zawodniczkom ścigającym się na rowerach górskich

Dodał, że świetnie wypadły obie polskie kolarki, zarówno wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska jak i Aleksandra Dawidowicz, której tylko upadek przeszkodził w zdobyciu wyższej pozycji.

Szef PKOL jest zadowolony z występu Polaków na Igrzyskach w Pekinie. Podkreśla, że reprezentanci Polski zakwalifikowali się do większej liczby finałów niż podczas poprzednich Igrzysk. W Atenach Polacy wystąpili w 44 finałach, w Pekinie w blisko sześćdziesięciu.

Za największe rozczarowanie Igrzysk Piotr Nurowski uznał starty polskich pływaków i żeglarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.