Pekin. Barbara Madejczyk w finale rzutu oszczepem

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-19 07:02

Oszczepniczka Barbara Madejczyk awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich rzutu oszczepem. Polka już w swojej pierwszej próbie osiągnęła minimum kwalifikacyjne posyłając oszczep na odległość 62,81 metrów. Do olimpijskiego finału nie awansowała natomiast Urszula Piwnicka. Polka uzyskała w eliminacjach 59,28 metra, co było dopiero ósmym wynikiem jej grupie eliminacyjnej.

Minimum kwalifikacyjne w rzucie oszczepem wynosiło 61,5 metra. Olimpijski finał rzutu oszczepem kobiet odbędzie się pojutrze o godzinie 13.20 naszego czasu.

Triathlon

Niemiec Jan Frodeno zdobył złoty medal w triathlonie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny krążek wywalczył Kanadyjczyk Simon Whitfield, brąz trafił do Nowozelandczyka Bevana Docherty'ego.
Marek Jaskółka nie ukończył wyścigu.

Triathlon to dyscyplina, na którą składają się trzy konkurencje. Zawodnicy najpierw muszą przepłynąć 1,5 kilometra, następnie przejechać 40 kilometrów na rowerze i wreszcie przebiec 10 kilometrów.

Bieg na 200 metrów

Marta Jeschke nie awansowała do drugiej rundy biegu na 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich. Polka w swoim biegu zajęła siódme miejsce, uzyskując czas 23,59 sekundy.

Miarczyński poza wyścigiem medalowym

Przemysław Miarczyński zajął szesnaste miejsce w żeglarskiej klasie RS:X na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Polak w dziesiątym wyścigu zajął osiemnaste miejsce.

W żeglarskiej klasie RS:X odbędzie się jeszcze jeden medalowy wyścig. W finałowej rywalizacji weźmie udzial dziesięciu najlepszych żeglarzy klasy RS:X.

Zofia Klepacka zajęłą siedemnastą pozycję w dziesiątym wyścigu żeglarskiej klasy RS:X na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polka w klasyfikacji generalnej zajmuje siódmą lokatę i wystąpi w wyścigu medalowym.
Zofia Klepacka ma jednak nikłe szanse na medal.