Facebook Google+ Twitter

Pekin dawkuje dziennikarzom dostęp do internetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-30 11:59

Podczas Igrzysk w Pekinie zagraniczni dziennikarze nie będą mogli w pełni swobodnie korzystać z internetu. Wcześniej chińskie władze zapowiadały pełen dostęp do sieci.

Komitet Organizacyjny Pekińskich Igrzysk poinformował jednak, że nadal zablokowane będą strony internetowe nielegalnego w Chinach ruchu Falungong jak i innych grup, którym władze w Pekinie są niechętne. Rzecznik Komitetu Organizacyjnego Igrzysk - Sun Weide (czyt: sun łej de) stwierdził na konferencji prasowej w Pekinie, że zagranicznym dziennikarzom zapewniony będzie podczas Olimpiady "wystarczający" dostęp do internetu.

Według chińskich władz oznacza to także ograniczenia w dostępie do stron internetowych ruchów i organizacji, których działalność w Chinach uznawana jest za nielegalną.

Decyzja ta pozostaje w sprzeczności z deklaracjami strony chińskiej. Niejednokrotnie bowiem zapewniała, że zagraniczni dziennikarze podczas Igrzysk korzystać będą z takiej samej swobody w pracy, jak podczas wcześniejszych Olimpiad.

Rozczarowania sytuacją nie ukrywają niektórzy członkowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, między innymi Australijczyk John Coates. Zapowiedział, że w najbliższym czasie bardzo poważną rozmowę z chińskimi władzami przeprowadzić ma szef MKOl. Dwa tygodnie temu, Jacques Rogge zapewniał, że podczas Igrzysk w Pekinie nie będzie cenzury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.