165071 miejsce

Pekin. Dzień czwarty

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 07:24

Paweł Korzeniowski awansował do finałowego wyścigu na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Katarzyna Baranowska wystąpi w finałowym wyścigu olimpijskim na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Agnieszka Radwańska przegrała z Włoszką Francescą Schiavone.

Phelps / Fot. EPA/PATRICK B. KRAEMERPływanie

Amerykański pływak Michael Phelps zdobył trzeci złoty medal. Tym razem zwyciężył na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, bijąc kolejny rekord świata wynikiem minuta 42 sekundy i 96 setnych.

Wcześniej Amerykanin zwyciężył na dystansach 400 metrów stylem zmiennym oraz razem z kolegami w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Przed igrzyskami Phelps zapowiadał walkę o osiem złotych medali olimpijskich.

Amerykanin Aaron Peirsol zdobył złoty medal olimpijski i z czasem 52 sekundy i 54 setne poprawił rekord świata na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Paweł Korzeniowski awansował do finałowego wyścigu na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Polak zajął w półfinale czwarte miejsce i z ósmym czasem znalazł się w finałowej stawce. Będzie to pierwszy finał olimpijski, w którym wystąpi polski pływak.

Katarzyna Baronowska wystąpi w finałowym wyścigu olimpijskim na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Polka awansowała do finału z siódmym czasem.

Baranowska zajęła w swoim półfinale czwarte miejsce, bijąc rekord Polski czasem 2 minuty 12 sekund i 13 setnych sekundy.

Tenis

Agnieszka Radwańska nie zdobędzie medalu Igrzysk Olimpijskich. Polka uległa w drugiej rundzie turnieju Włoszce Francesce Schiavone 2:0, w setach 6:3 i 7:6.

Radwańska jeszcze dziś wspólnie z Martą Domachowską zagra w pierwszej rundzie debla kobiet. Rywalkami Polek będą Ukrainki Aldona i Kateryna Bondarenko.

Tenisiści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy olimpijskiego turnieju debla. Polacy pokonali Chińczyków Xinyuana Yu i Shaoxuana Zenga 6-3, 6-4.

Strzelectwo

Polska łuczniczka Justyna Mospinek zakończyła rywalizację w turnieju olimpijskim już w pierwszej rundzie. Polka uległa reprezentantce Japonii Sayoko Kitabatake 101:103.

Wojciech Knapik nie awansował do finału olimpijskiego w konkurencji pistoletu dowolnego mężczyzn z 50 metrów. Polski strzelec zdobył w eliminacjach 543 punkty i zajął 39 miejsce na 45 startujących w eliminacjach.

Łucznictwo

Iwona Marcinkiewicz pożegnała się z turniejem olimpijskim łuczniczek. W drugiej rundzie Polka musiała uznać wyższość Rosjanki Natalii Jerdynijewej 103:104.

Szermierka

Marcin Koniusz odpadł w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego szablistów. Polak nie sprostał reprezentantowi Niemiec Nicolasowi Limbachowi, ulegając mu 15:7.

Badminton

Badmintoniści Nadieżda Kostiuczyk i Robert Mateusiak awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju miksta. Polska para pokonała w dwóch setach duet z Seszeli Juliette Ah-Wan i Georgie Cupidona 21-8, 21-19.
W ćwierćfinale Kostiuczyk i Mateusiak zmierzą się z czwartą parą świata - Chińczykami Hanbin He i Yu Yang.

Judo

Robert Krawczyk awansował do drugiej rundy olimpijskiego turniej judo, kategoria do 81 kilogramów. Polak pewnie pokonał Matthew Jago z Republiki Południowej Afryki.