Facebook Google+ Twitter

Pekin: Dziennikarze z 80 państw na Światowym Forum Mediów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 15:21

Chiny będą chronić prawa międzynarodowych mediów - zadeklarował podczas Światowego Forum Mediów w Pekinie prezydent Chin Hu Jintao. W spotkaniu, którego współorganizatorem są chińskie władze, biorą udział przedstawiciele 170 mediów z 80 państw.

Do Pekinu przyjechali m.in. szef agencji Associated Press Tom Curley, redaktor naczelny agencji Reutera David Schlesinger i dyrektor BBC Global News Richard Sambrook. W stolicy Chin jest także australijski magnat medialny Ruppert Murdoch, który podczas forum zaapelował do chińskich władz o umożliwienie pracy w Chinach większej niż dotychczas liczbie zagranicznych korespondentów.

W ostatnich latach chińskie władze złagodziły przepisy regulujące pracę zagranicznych dziennikarzy na terytorium Chin. Wciąż dochodzi jednak do przypadków nękania zagranicznych korespondentów i utrudniania im pracy, w szczególności jeśli zajmują się tematami uznawanymi przez chińskie władze za „drażliwe”. Ruppert Murdoch zachęcał też chińskie władze do większego otwarcia rynku mediów w Chinach na zagraniczne koncerny medialne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.