Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16506 miejsce

Pekin pod znakiem gier komputerowych

Pekin, stolica Chin, przy okazji jedno z największy miast na świecie. Tylko 142 dni dzielą nas od rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich Běijīng 2008, na których po raz pierwszy w historii zagoszczą... gry komputerowe i cyberrywalizacja.

Digital Games 2008 / Fot. digitalgames.ggl.com Z dnia na dzień, gry komputerowe stają się częścią tożsamości nas wszystkich, wyznaczając odrębny obszar kulturowy. Coraz częściej i chętniej nie tylko w nie gramy, ale i kupujemy, wybieramy jako podstawową formę rozrywki zostawiając daleko w tyle np. kino czy internet. Okazuje się jednak, że dla wielu graczy gry komputerowe to nie tylko zabawa, a pasja i styl bycia. Dla najlepszych - praca. Tylko w ubiegłym roku najlepsza polska drużyna e-sportowa, należąca obecnie do duńskiej organizacji MeetYourMakers, zarobiła ponad 100 tysięcy euro wygrywając kilka światowej klasy turniejów.

Łukasz "LUq" Wnęk, jeden z członków wspomnianego wyżej zespołu, będzie mógł już niebawem zdobyć prawdziwy, złoty medal olimpijski. Po raz pierwszy w historii na Igrzyskach Olimpijskich, zawitają bowiem gry komputerowe pod specyficzną nazwą Digital Games. W turniejach, które odbędą się w Szanghaju zobaczymy najlepszych cyberatletów z wszystkich sześciu kontynentów. Zwieńczeniem zmagań będzie elektroniczny pięciobój, który wyłoni najlepszego gracza na globie.

Co ciekawe Digital Games podobnie jak Olimpiada posiada własne maskotki o imionach Fugu i Agu. Symbolizują one ogień i wodę.

Smaku tej cybersportowej rywalizacji i wydarzenia jakim jest turniej gier komputerowych, będzie można zaznać niekoniecznie wyjeżdżając do Chin. Na początku kwietnia bieżącego roku w warszawskim centrum handlowym Blue City, odbędzie się polski przystanek międzynarodowego turnieju Kode5 Global Gaming Revolution. Przez dwa dni najlepsi gracze z całej Polski będą rywalizować w finałowych turniejach Counter-Strike - popularnej "strzelanki" z domieszką taktyki i WarCrafta 3 - gry strategicznej. Na zwycięzców w obu dyscyplinach czekają nie tylko ciekawe nagrody ale i bilety lotnicze na globalne finały, które zostaną rozegrane na początku maja w Moskwie.

Zbliżającą się wielkimi krokami imprezę warto odwiedzić nie tylko ze względu na możliwość posmakowania czym tak naprawdę jest sport elektroniczny i rywalizacja na najwyższym poziomie. Organizator rozgrywek, marka AdAction, przygotowała dla wszystkich odwiedzających Blue City w dniach 5-6 kwietnia, szereg dodatkowych atrakcji i konkursów z nagrodami. Jednym z nich będzie otwarty turniej w popularny i robiący furorę na całym świecie symulator gitary elektrycznej - Guitar Hero III: Legends of Rock.

Turniej Kode5 Global Gaming Revolution, Centrum Handlowe Blue City, 5 i 6 kwietnia 2008 roku.
Więcej informacji - http://www.kode5.pl / Organizator imprezy - http://www.adaction.pl. Jednym z patronów medialnych imprezy są Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście ;-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) O różnych turniejach już słyszałem, np. w DSJ. Ale że gry zawitają do Chin przy okazji igrzysk, tego nie wiedziałem. A z tymi medalami to tylko dla urozmaicenia artykułu, czy też rzeczywiście przewidziano dla najlepszych jakieś krążki podobne do tych olimpijskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.