Facebook Google+ Twitter

Pekin pod znakiem gier komputerowych

Pekin, stolica Chin, przy okazji jedno z największy miast na świecie. Tylko 142 dni dzielą nas od rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich Běijīng 2008, na których po raz pierwszy w historii zagoszczą... gry komputerowe i cyberrywalizacja.

Digital Games 2008 / Fot. digitalgames.ggl.com Z dnia na dzień, gry komputerowe stają się częścią tożsamości nas wszystkich, wyznaczając odrębny obszar kulturowy. Coraz częściej i chętniej nie tylko w nie gramy, ale i kupujemy, wybieramy jako podstawową formę rozrywki zostawiając daleko w tyle np. kino czy internet. Okazuje się jednak, że dla wielu graczy gry komputerowe to nie tylko zabawa, a pasja i styl bycia. Dla najlepszych - praca. Tylko w ubiegłym roku najlepsza polska drużyna e-sportowa, należąca obecnie do duńskiej organizacji MeetYourMakers, zarobiła ponad 100 tysięcy euro wygrywając kilka światowej klasy turniejów.

Łukasz "LUq" Wnęk, jeden z członków wspomnianego wyżej zespołu, będzie mógł już niebawem zdobyć prawdziwy, złoty medal olimpijski. Po raz pierwszy w historii na Igrzyskach Olimpijskich, zawitają bowiem gry komputerowe pod specyficzną nazwą Digital Games. W turniejach, które odbędą się w Szanghaju zobaczymy najlepszych cyberatletów z wszystkich sześciu kontynentów. Zwieńczeniem zmagań będzie elektroniczny pięciobój, który wyłoni najlepszego gracza na globie.

Co ciekawe Digital Games podobnie jak Olimpiada posiada własne maskotki o imionach Fugu i Agu. Symbolizują one ogień i wodę.

Smaku tej cybersportowej rywalizacji i wydarzenia jakim jest turniej gier komputerowych, będzie można zaznać niekoniecznie wyjeżdżając do Chin. Na początku kwietnia bieżącego roku w warszawskim centrum handlowym Blue City, odbędzie się polski przystanek międzynarodowego turnieju Kode5 Global Gaming Revolution. Przez dwa dni najlepsi gracze z całej Polski będą rywalizować w finałowych turniejach Counter-Strike - popularnej "strzelanki" z domieszką taktyki i WarCrafta 3 - gry strategicznej. Na zwycięzców w obu dyscyplinach czekają nie tylko ciekawe nagrody ale i bilety lotnicze na globalne finały, które zostaną rozegrane na początku maja w Moskwie.

Zbliżającą się wielkimi krokami imprezę warto odwiedzić nie tylko ze względu na możliwość posmakowania czym tak naprawdę jest sport elektroniczny i rywalizacja na najwyższym poziomie. Organizator rozgrywek, marka AdAction, przygotowała dla wszystkich odwiedzających Blue City w dniach 5-6 kwietnia, szereg dodatkowych atrakcji i konkursów z nagrodami. Jednym z nich będzie otwarty turniej w popularny i robiący furorę na całym świecie symulator gitary elektrycznej - Guitar Hero III: Legends of Rock.

Turniej Kode5 Global Gaming Revolution, Centrum Handlowe Blue City, 5 i 6 kwietnia 2008 roku.
Więcej informacji - http://www.kode5.pl / Organizator imprezy - http://www.adaction.pl. Jednym z patronów medialnych imprezy są Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście ;-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) O różnych turniejach już słyszałem, np. w DSJ. Ale że gry zawitają do Chin przy okazji igrzysk, tego nie wiedziałem. A z tymi medalami to tylko dla urozmaicenia artykułu, czy też rzeczywiście przewidziano dla najlepszych jakieś krążki podobne do tych olimpijskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.