Pekin. Polscy siatkarze przegrywają z Włochami

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 06:59

Polscy siatkarze przegrywają 0:2 z Włochami w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Pekinie. Drugiego seta biało-czerwoni przegrali 22:25

Sebastian Świderski / Fot. PAPPolacy rozpoczęli seta od prowadzenia 3:1 i 5:2. Później jednak Włosi wyrównali rywalizację na 6:6. Na pierwszą przerwę zawodnicy zeszli przy prowadzeniu Polski 8:7.

Po przerwie Polacy zdobyli trzy kolejne punkty i prowadzili już 11:7. Od stanu 12:8 kolejne trzy punkty zdobyli Włosi, a później doprowadzili do remisu 13:13. Do stanu 21:21 trwała wymiana punkt-za-punkt. W końcówce Włosi jednak zdobyli 3 kolejne punkty i wyszli na prowadzenie 24:21. Prowadzenia nie oddali już do końca meczu.

I set

Polacy przegrywali przez cały pierwszy set, a Włosi kontrolowali jego przebieg.

Włosi prowadzili już 8:5 i 11:8. W środku seta Polacy zmniejszyli przewagę do jednego punktu i przegrywali zaledwie 14:15. Później jednak włoscy siatkarze zdobyli trzy kolejne punkty i prowadzili 18:14. Od tamtej pory utrzymywali 3 lub 4 punktową przewagę. W końcówce seta powiększyli przewagę do sześciu punktów.
Zwyciężca meczu zagra w półfinale z Brazylią albo Chinami.

Zwycięzca pojedynku zagra w półfinale ze zwyciezcą meczu Brazylia-Chiny.

Siatkarze Rosji pokonali w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego Bułgarię 3:1 i awnasowali do półfinału. Rosjanie przegrali pierwszego seta do 20, jednak w kolejnych wygrywali już do 16, 22 i 21. W półfinale Rosjanie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Serbia-Stany Zjednoczone.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej

Po 8. wyścigu w żeglarskiej klasie STAR polska załoga Mateusz Kusznierewicz-Dominik Życki awansowała na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W pierwszym dzisiejszym wyścigu polska załoga zajęła piąte miejsce. Kusznierewicz i Życki przypłynęli 2 minuty i 20 sekund za Brytyjczykami, którzy wygrali 8. wyścig.

W klasyfikacji generalnej Polacy tracą 13 punktów do prowadzących Szwedów i 11 do Brytyjczyków.
Dziś przed polską załogą jeszcze wyścig 9. i 10. Na jutro, na godz. 07.00, planowany jest wyścig finałowy.

Zapasy. Koniec występów Brzozowskiego

Krystian Brzozowski odpadł z turnieju olimpijskiego w zapasach w stylu wolnym, w kategorii do 74 kilogramów. Polak nie wystąpi w repasażach, ponieważ z turnieju odpadł jego rywal Arsen Gitinov. Od jego sukcesu zależało czy Polak pozostanie w turnieju.

Tenis stołowy. Porażka Li Qian

Polska pinpongistka Li Qian nie zdołała awansować do III rundy zawodów w tenisie stołowym na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W II rundzie Polka przegrała z reprezentantką Białorusi Tatianą Kostrominą 2:4 w setach: 7:11, 9:11, 6:11, 11:5, 11:9 i 10:12 . Szczególnie dramatyczny był ostatni set, w którym Polka prowadziła 10:6 i czterokrotnie miała piłkę setową, a mimo to przegrała