Pekin. Polscy siatkarze wygrali z Rosją

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 07:11

Polscy siatkarze pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej igrzysk w Pekinie Rosję 3:2. "Biało - czerwoni" zajęli 3. miejsce w grupie B, z taką samą liczbą punktów co Brazylia i Rosja.

Podopieczni Raula Lozano przegrali pierwszego seta 17:25, ale następny wygrali 26:24. W trzecim secie ulegli 24:26, natomiast w czwartym wygrali 25:23. W tie-breaku ponownie lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 15:12.

Polacy, podobnie jak Rosjanie, już wcześniej zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W tej fazie turnieju nasi siatkarze zagrają w środę, a przeciwnika wyłonią mecze w grupie A. Najprawdopodobniej będą nim Bułgarzy lub Włosi.

Żeglarstwo

Zofia Klepacka awansowała na 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej żeglarskiej klasy RS:X. W dziewiątym wyścigu Polka po raz kolejny świetnie popłynęła i zajęła 3. pozycję. Poprzedni dzisiejszy wyścig wygrała. Do zakończenia rywalizacji pozostał jeden wyścig plus wyścig finałowy, w którym punkty liczą się podwójnie.
Szanse na wyścig finałowy w praktyce stracił Przemysław Miarczyński, który co prawda wygrał ósmy wyścig w klasie RS:X, ale w kolejnym zajął 15. miejsce i w klasyfikacji ogólnej także jest 15.

Słabiej niż wczoraj żeglują Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star. Polacy, którzy po wczorajszych wyścigach przewodzili stawce, dziś byli na 10. i 9. miejscu, co spowodowało spadekna 6. lokatę po sześciu wyścigach.

O wejście do finalowego wyścigu walczy Katarzyna Szotyńska, która w klasie Laser Radial była w siódmym wyścigu druga, ale w ósmym - 20 i łącznie zajmuje 12. lokatę. Z kolei Maciej Grabowski w klasie Laser po ośmiu wyścigach jest 19. - w dzisiejszych wyścigach przypłynął na 32. i 21. pozycji.

Triathlon

Emma Snowsill z Australii zdobyła na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie złoty medal w triathlonie. Srebro wywalczyła Portugalka Vanessa Fernandes a brąz - rodaczka zwyciężczyni, Emma Moffatt.
W konkurskie startowały także dwie Polki. Ewa Dederko zajęła 30 miejsce, a Maria Cześnik 35-te.
Triathlon to dyscyplina, na którą składają się trzy konkurencje. Zawodnicy najpierw muszą przepłynąć 1,5 kilometra, następnie przejechać 40 kilometrów na rowerze i wreszcie przebiec 10 kilometrów.

Rzut młotem

Kamila Skolimowska zakwalifikowała się do finału konkursu rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Złota medalistka z Sydney podczas zmagań grupy B nie uzyskała co prawda minimum kwalifikacyjnego, ale jej wynik 69.79 m wystarczył do awansu.

Wcześniej, w kwalifikacyjnej grupie A do finału awansowała także druga nasza reprezentantka, Anita Włodarczyk, która rzuciła młotem na odległość 71,76 m.

Bieg przez płotki

Jedna z największych gwiazd chińskiej lekkoatletyki, biegajacy na 110 metrów przez płotki Liu Xiang nie awansował do kolejnej rundy eliminacji w Pekinie. Obrońca tytułu mistrza olimpijskiego zrezygnował z udziału w konkursie z powodu odnowienia się kontuzji. Awans uzyskał natomiast nasz reprezentant Artur Noga. Polak zajął pierwsze miejsce w swoim wyścigu kwalifikacyjnym, uzyskując czas 13.53 setne sekundy.

Sprint - 200 metrów

Marcin Jędrusiński zakwalifikował się do drugiej rundy konkursu na 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Polski sprinter zajął w swoim wyścigu drugie miejsce, dobiegając na metę tuż za Crafordem Shawnem. Jędrusiński uzyskał czas 20,64 setnych.

Sprint - 400 metrów

Daniel Dąbrowski nie awansował do półfinału olimpijskiego wyścigu na 400 metrów. Polak zajął w swoim wyścigu eliminacyjnym ostatnie, ósme miejsce uzyskując czas 47,83. Był to 51-szy czas eliminacji.
Najlepszy wynik uzyskał Christopher Brown, który przebiegł dystans w 44,79 setnych.