143426 miejsce

Pekin: Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 15:35

Polska tenisistka pokonała czwartą w światowym rankingu Rosjankę Jelenę Dementiewą 7:5, 6:3.Następną rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Rosjanką Wierą Zwonariewą a Francuzką Marion Bartoli.

Pierwszy set Radwańska rozpoczęła od przełamania i prowadzenia 2:0. Później Dementiewa przejęła inicjatywę i wygrała cztery kolejne gemy z rzędu. Przy stanie 5:3 dla Rosjanki przebudziła się Polka. Zrewanżowała się rywalce i zwyciężając w czterech kolejnych gemach wygrała pierwszego seta.

Początek drugiej partii miał bardzo zacięty przebieg. Obie zawodniczki wzajemnie przełamywały swój serwis. Dopiero przy wyniku 2:2 Radwańska wygrała swoje podanie. W następnym gemie ta sztuka udała się Rosjance. Był to także ostatni punkt zdobyty przez Demantiewą w tym spotkaniu.

Radwańska zagrała bardzo dobry mecz. Grała cierpliwie i dokładnie. Bardzo często wygrywała długie wymiany.
Radwańska w drugim turnieju z rzędu awansowała do półfinału imprezy cyklu WTA. Przed tygodniem ta sztuka udał się jej w Tokio.