Facebook Google+ Twitter

Pekińskie biura podroży odwołują wycieczki do Paryża

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 07:57

Pekińskie biura podróży wycofują oferty wycieczek do stolicy Francji. Powodem tej decyzji jest przyznanie Dalajlamie przez mera Paryża statusu honorowego obywatela tego miasta.

Do bojkotu Paryża wezwał burmistrz Pekinu, który najgłośniej protestował przeciwko nadaniu Dalajlamie tytułu honorowego obywatela. Napisał nawet list do mera Paryża Bertranda Delanoe z sugestią, aby Francuzi powstrzymali się od tej decyzji. Mer Paryża odpowiedział, że słusznym jest uhonorowanie człowieka będącego autorytetem moralnym, który walczy o poszanowanie tożsamości i odrębności kulturowej swego narodu.

W Pekinie taka odpowiedź została przyjęta z niezadowoleniem i burmistrz Pekinu zażądał od biur turystycznych wycofania jakichkolwiek propozycji podróży do Francji. Rząd francuski zażądał od władz chińskich wyjaśnień w sprawie bojkotu Paryża. W odpowiedzi usłyszał, że władze centralne nie podzielają stanowiska burmistrza Pekinu.

Funkcjonariusze Komunistycznej Partii Chin odpowiedzialni za turystykę poprzestali na enigmatycznym stwierdzeniu, że podróże są "mostem przyjaźni". Chińska prasa nie opublikowała dotąd oficjalnego stanowiska chińskich władz w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.