Facebook Google+ Twitter

Pęknięta rura pozbawiła wody mieszkańców Pruszkowa

Kilkanaście tysięcy osób mieszkających w Pruszkowie oraz na podwarszawskim osiedlu Reguły zostało pozbawionych wody. Przyczyną jest pęknięcie rury magistrali wodnej na Al. Jerozolimskich w Warszawie.

 / Fot. Wikipedia, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Water_tap_in_bathroom_%2801376%29.jpg&filetimestamp=20080507130027, Licencja CCWedług Bartosza Milczarczyka rzecznika MPWiK m.st. Warszawy przyczyną awarii jest pęknięcie rury na skutek mrozów oraz gwałtownej zmiany temperatury. Jeżeli temperatura utrzymuje się na stałym, nawet niskim poziomie, ryzyko awarii maleje. Dopiero przy nagłych spadkach i wzrostach temperatury, które nie są rozłożone na wiele dni, prawdopodobieństwo awarii wzrasta.

Mieszkańcy Pruszkowa nie zostaną całkowicie pozbawieni wody. Uruchamiane jest ujęcie awaryjne. Korzystać z niego mogły będą jedynie osoby zamieszkujące parter oraz niższe piętra budynków. Na wyższych kondygnacjach wody nie będzie. Niska temperatura uniemożliwia również podstawienie beczkowozów.

Na miejscu awarii jest już ekipa, która zajmie się naprawą magistrali. Jak zapowiedział Milczarczyk usterka zostanie naprawiona jeszcze dziś wieczorem ewentualnie w nocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.