Facebook Google+ Twitter

Pęknięta szyna spowodowała opóźnienia pociągów w Warszawie

Z powodu pękniętej szyny w tunelu między Dworcem Warszawa Wschodnia a Centralnym pociągi miały dziś kilkanaście minut opóźnienia.

Do pęknięcia szyny doszło o 8.10 na torze nr dwa. Pociągi jeździły początkowo dwukierunkowo po torze nr jeden, ale o 8.12 ruch pociągów został wstrzymany.

Zdaniem Jana Teleckiego, dyrektora Zakłądu Linii Kolejowych w Warszawie, awaria ta nie spowodowała dużych opóźnień. – Szyna została zabezpieczona i o 9.05 wznowiliśmy ruch. Całkowicie naprawiona będzie dziś w nocy - powiedział W24 Jan Telecki.

Innego zdania są internauci z portalu tvnwarszawa.pl, którzy donoszą o opóźnieniach dochodzących nawet do 1,5 godziny. Np. internautka o nicku Ola-Żyrardów na portalu tvnwarszawa pisze że "Opóźnienia sięgały do 1,5 godziny!!! Konduktor kazał ludziom z pociągu wychodzić! Masakra!!! Ciekawe co nas spotka w drodze powrotnej".

Przyczyną pękania torów są gwałtowne wzrosty i spadki temperatur, jednak według dyr. Teleckiego nie są to częste przypadki. – Mieliśmy dziś jeszcze jedno pęknięcie, o 4.20 pękła szyna na trasie Stara Wieś - Kutno. Naprawa trwała 2 godziny, pociągi miały tam większe opóźnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.