Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1138 miejsce

Pele: Brazylia nie jest przygotowana do Mistrzostw Świata

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-10-29 07:10

Trzykrotny mistrz świata Pele skrytykował stan przygotowań Brazylii do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku. Zarzucił m.in. chaos organizacyjny i poważne problemy z komunikacją.

"Jeszcze nie, jeszcze Brazylia nie jest przygotowana. W mojej ocenie największymi kłopotami są organizacja turnieju i komunikacja" - powiedział w wywiadzie dla ESPN 70-letni Pele, honorowy ambasador mistrzostw. Jak zaznaczył, mimo swych obaw, wierzy, że "wszystko przebiegnie bezproblemowo".

Kilka miesięcy temu Pele rozpoczął współpracę z prezydent kraju Dilmą Rousseff. Trudniej wyglądają relacje z... kolejnymi ministrami sportu. W ostatnim czasie było ich aż sześciu; w środę zrezygnował Orlando Silva. Większości z nich zarzucano działania korupcyjne (Silvie zdefraudowanie aż 23 milionów dolarów).

Wrześniowy raport rządu dotyczący stanu przygotowań obnażył organizacyjne niedoskonałości. Nie zaczęły się jeszcze prace na pięciu z trzynastu lotnisk, które będą używane za trzy lata; podobnie jest z zadaniami infrastrukturalnymi siedmiu z 12 stadionów. Wcielono w życie zaledwie dziewięć z prawie 50 projektów dotyczących transportu.

Pele jest trzykrotnym mistrzem świata - z drużyną narodową Canarinhos triumfował w 1958, 1962 i 1970 roku. W karierze strzelił 1281 bramek. Nikt nie pobił jego rekordu.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.