Facebook Google+ Twitter

Pełnokrwisty thriller polityczny. "500 graczy" Matthew Quirka

Trzymającą w napięciu książkę czyta się z wypiekami na twarzy. W przypadku thrillera politycznego „500 graczy” wypieki rzeczywiście pojawiają się, ale dopiero w drugiej części książki. I szkoda, że tak szybko trzeba z nimi kończyć.

500 graczy / Fot. Prószynski i S-kaJak się okazuje główny bohater - mający za sobą czarną przeszłość, absolwent prawa na Harvardzie - Mike Ford - swoją wielowymiarowością zmusza czytelnika do przewidywania jego następnego kroku. Dostarcza przy tym sporej dawki emocji. Młody bohater - zwracając uwagę jednego z bardzo wpływowych ludzi w Ameryce - dostaje pracę w jego biurze Davies Group, zajmującym się raptem - kontrolowaniem mniej lub bardziej ważnych osobistości. Wykazując się w tym morderczym wyścigu szczurów, Mike otrzymuje w zamian wszystko: luksusowe mieszkanie, samochód, szacunek, nawet „miłość”. Ponieważ w tej słodkiej sielance nie mogłaby zaistnieć sama z siebie wstrzymująca krew w żyłach akcja, autor pokusił się o osadzenie jej za kulisami politycznej manipulacji. Im więcej materialnych dóbr otrzymuje Mike, tym więcej jest winien swojemu pracodawcy. Wchodząc w krąg „pięciuset” najbardziej wpływowych ludzi na świecie, zaprzedaje im wszystko - samego siebie, swoją przeszłość i przyszłość. Szybko jednak ta rzeczywistość zaczyna przypominać tę niechcianą, pełnokrwistą nieuczciwą, brudną przeszłość.

Gdy Mike pierwszy raz sprzeciwia się Davies Group, akcja nabiera tempa i pojawiają się wreszcie wypieki na twarzy czytelnika. Z każdą kolejną stroną odkrywamy coraz bardziej szokujące fakty z życia głównego bohatera, jego rodziców czy postaci przewijających się pomiędzy wątkami. Naszpikowanie treści czarnymi charakterami, z którymi z pewnością nikt nie chciałby się spotkać w rzeczywistości, sekretami, mnóstwem tajemniczych sejfów, skrywających niewiarygodne przekręty na światową skalę, daje odczucie wciągania w akcje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.