Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3257 miejsce

Pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zostanie ukarany?

Adwokat Rafał Rogalski, jako pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, zasłynął odważnymi i ostrymi wystąpieniami telewizyjnymi i radiowymi. Krytykował działalność prokuratorów wojskowych - m.in. byłego szefa prokuratury wojskowej gen. Krzysztofa Parulskiego. Teraz ma stanąć przed Radą Adwokacką.

 / Fot. PolskapresseByły naczelny prokurator wojskowy, gen. Krzysztof Parulski, domaga się wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec mecenasa Rafała Rogalskiego, pełnomocnika rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej (m.in. Jarosława Kaczyńskiego). Zarzuca pełnomocnikowi pomawianie w mediach oraz wypowiedzi nieetyczne i niegodne zawodu. W opinii członków Okręgowej Rady Adwokackiej argumenty są mocne, a konsekwencje mogą być surowe - podaje serwis wyborcza.pl.

Jak informuje TVN24, przed miesiącem prokurator Krzysztof Parulski skierował w tej sprawie pismo do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Akcentuje w nim, że mecenas Rafał Rogalski dopuścił się "uchybień w etyce wykonywanego zawodu", a także "naruszył jego godność osobistą" oraz wielokrotnie wykazywał "autentyczny brak umiaru i taktu w wypowiedziach medialnych". Chodzi o publiczne wypowiedzi mecenasa Rogalskiego, dotyczące ewentualnych zaniedbań prokuratorów wojskowych w śledztwie smoleńskim.

Według prokuratora, pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu wielokrotnie miał też podawać "sprzeczne z literą prawa, nieprawdziwe i krzywdzące" informacje.

W ocenie anonimowych członków Okręgowej Rady Adwokackiej, na których powołuje się TVN24, pismo byłego naczelnego prokuratora wojskowego jest "skrupulatne i merytoryczne", a przedstawione w nim zarzuty "bardzo mocne". Chodzi m.in. o to, że mecenas Rafał Rogalski ujawnia opinii publicznej informacje z akt postępowania prokuratorskiego, często o "bardzo wrażliwym charakterze". "Przytacza też argumenty za tym", że adwokat celowo manipuluje tymi informacjami - powiedział TVN 24 anonimowo jeden z członków Rady Adwokackiej. Jego zdaniem "sprawa jest poważna".

W związku z tym, mecenas Rafał Rogalski ma złożyć wyjaśnienia w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Potem ma zapaść decyzja o wszczęciu wobec niego postępowania dyscyplinarnego. Ale "to raczej formalność, bo tak poważne zarzuty trzeba wyjaśnić do końca" - mówią informatorzy TVN24. Co grozi mec. Rogalskiemu? Od upomnienia, poprzez naganę, karę finansową, a nawet zawieszenie lub wyrzucenie z rejestru palestry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak nie kijem, to pałą! Kolejna wydumana afera, aby odwrócić uwagę od kolejnych sypiących się legend PO dot. katastrofy smoleńskiej!
Panie Romanie: a kto ma ich sądzić? (pytanie retoryczne)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni-helem go przyczadził:)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.