Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16873 miejsce

Pełnomocnik żon pilotów: Rozmowa na Okęciu nie była miła dla Protasiuka

"Na pewno na lotnisku Okęcie była rozmowa gen. Błasika z kpt. Protasiukiem. I nie była przyjemna dla Protasiuka" powiedział Andrzej Werniewicz, pełnomocnik żon pilotów Tu-154, w dzisiejszym Kontrwywiadzie RMF FM.

 / Fot. PolskapresseNie wiadomo dokładnie czego dotyczyła rozmowa gen. Błasika z kpt. Protasiukiem, ale wiadomym jest, że nie była ona przyjemna. "Na postawie okoliczności, które miały miejsce po tej rozmowie, można sądzić, że dotyczyła ona kwestii, czy dojdzie do wylotu i lądowania w Smoleńsku, czy też nie - zdradza w wywiadzie RMF FM mecenas Werniewicz.

Ponadto pełnomocnik żon pilotów Tu154 zauważa, że "faktem bezspornym jest, iż to nie kapitan Protasiuk, lecz generał Błasik, zgłaszał gotowość samolotu do lotu, a przecież rzeczą normalną jest, że czyni to dowódca statku. W związku z tym można sądzić na podstawie już tej okoliczności, iż ta rozmowa była chyba nieprzyjemna dla pana Protasiuka".

Werniewicz uważa, że rozmowa kpt. Protasiuka z gen. Błasikiem oraz decyzja o podejściu do lądowania mimo niesprzyjających warunków, ostatecznie wydana przez gen. Błasika, a nie zgodnie z regulaminem, przez kpt. Protasiuka, mogą być wynikiem nacisków i presji. "Po raz pierwszy dowiedziałem się, żeby dowódca statku pytał się kogoś czy mamy lądować, czy też nie".

Pełnomocnik wspomina również o możliwych przyczynach katastrofy. Wg niego, Protasiuk otrzymał pełne informacje od meteorologów. Były one złe. Gdyby otrzymał prognozy jeszcze gorsze, które też były przegotowane, ale ich nie przekazano, to do wylotu zapewne by nie doszło. "Nawet nie doszłoby do takiej rozmowy".

Mecenas Werniewicz jest przeciwny teorii, jakoby piloci byli głównymi odpowiedzialnymi katastrofę. Nie ma wg niego żadnych dowodów na to. "Czekam aż będą wykonane 2 dowody tzn. ekspertyza z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, tu chodzi o rozmowy i wreszcie wyniki eksperymentu.

Sprawdź też opinie na Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

BM
 • BM
 • 11.08.2011 11:28

Kto ma choć troche pojęci to powinien sam się domyśleć że zaden myślący d-ca czegokolwiek jeżeli nima pwności że zadania nie jest możliwe do wykonania bez nacisku przełożonego tego się nie podejmie i oczym my tu mówimy wystarczy trochę zwykłej ludzkiej wyobrażni

Komentarz został ukrytyrozwiń
hanusia5205
 • hanusia5205
 • 06.05.2011 09:08

Od kiedy to wierzycie prokuratorom - pisiory ? - widzę , że tylko wtedy wierzycie i cytujecie jak mówią zgodnie z tym co chcecie słyszeć. Typowy bolszewizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.04.2011 19:26

Był wniosek o dymisję generała Błasika za katastrofę Casy , pan Prezydent śp Kaczyński nie wyraził zgody. Już wówczas było wiadomo ,że w 36 Pułku źle się dzieje .Zerwano umowę na szkolenia w Rosji - bo to wróg..nie winię nikogo .Gazeta Polska i Nasz Dziennik piszą taki fantazje a Gabi to przepisuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 30.04.2011 12:39

magnus Wczoraj 18:16 pisze " Nie wierzę, by Błasik nie naciskał. Zbyt dobrze znam niektórych generałów."

ale z ciebie palant.

a ja znam kilka panienek generałów i wiem, że Błasik nie naciskał. inni generałowie - tak.
ale gen Błasik - NIGDY

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 30.04.2011 12:35

@roman koźmiński Dzisiaj 09:27 I 12:32 TO PSEUDONOWOCZESNY KOŁTUN i portalowy krętacz

nie mylić z roman koźmiński Dzisiaj 07:06 (bez @)

Komentarz został ukrytyrozwiń
@roman koźmiński
 • @roman koźmiński
 • 30.04.2011 12:32

Jadwiga Kowalczyk Wczoraj 16:14 "Wdowy zaczynają mówić? Może byc ciekawie."
WĄTPIĘ.
co może być ciekawego w bełkocie wdowy padającym na uszy drgiej wdowy? KTOŚ WIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
@roman koźmiński
 • @roman koźmiński
 • 30.04.2011 09:27

Panie "koźmiński".Skoro media przemilczają "ważne sprawy"to co stoi na przeszkodzie,aby Pan o owych sprawach nas informował na portalu"Wiadomości 24"Masz Pan konto,nie ukrywasz Pan swojej tożsamości, jak czynią to niektórzy nikczemnicy obrażający majestat "fuhrera";więc pisz Pan z otwartą przyłbicą o tym, co wg.Pana jest "ważne"Chętnie poznam pańską gradację"ważności"
WEROL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących lotu 10 kwietnia 2010r. do Katynia jest sprawą bardzo ważną dla wielu Polaków. Świadczą o tym między innymi artykuły ukazujące się na pierwszych stronach gazet i portali internetowych i nie milknące komentarze. Z pewnością osoby, które starają się przerzucić uwagę na sprawy mało istotne np. kto z kim i jak głośno rozmawiał a odwrócić od kwestii zasadniczych tj. technicznych przyczyn katastrofy - to >pseudonowoczesna kołtuneria<.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 29.04.2011 22:13

Czas leczy rany-tylko niech zamilknie w końcu ta pseudonowoczesna kołtuneria!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magnus
 • magnus
 • 29.04.2011 18:16

Jest zbyt wiele niedomówień. Nie wierzę, by Błasik nie naciskał. Zbyt dobrze znam niektórych generałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.