Facebook Google+ Twitter

Pendolino pojedzie 200 km/h na odcinku 80 kilometrów? Na wielu odcinkach pomknie 20 km/h

Szybki pociąg Pendolino rozpędzi się na polskich torach do 200 kilometrów. Pięknie brzmi? Niestety taką prędkość ma osiągnąć tylko na odcinku 80 kilometrów.

https://flic.kr/p/6GJ9MQ / Fot. Ian Carroll/CC BY 2.080 kilometrów jazdy z dużą prędkością to niedużo zważywszy na fakt, że istnieją miejsca, gdzie Pendolino "pomknie" tylko 20 kilometrów na godzinę - podaje biztok.pl. Odcinek, na którym pociąg osiągnie 200 km/h to fragment Centralnej Magistrali Kolejowej w okolicach Zawiercia. Na trasie Warszawa-Gdańsk ograniczenia do 20 km/h znajdują się m.in. niedaleko Pruszkowa.

PKP Intercity zapewnia, że długość odcinków szybkiej jazdy, dostosowanej do możliwości Pendolino będzie sukcesywnie wydłużany. Na większości tras pociągi będą poruszać się z prędkością podobną do obecnych składów. Z krążącego w sieci anonimowego raportu wynika, że modernizację przeprowadzono na 62 proc. tras, na które trafi Pendolino.

Czytaj także: Pendolino - awaria podczas nocnych testów


Tylko na 10 proc. pociągi pojadą 200 km/h. Nadal trwają remonty i tak na 25 proc. trasy Warszawa Katowice możliwa ma być jazda tylko jednym torem. Z kolei w okolicach Malborka spółka PKP Polskie Linie Kolejowe miała nie wziąć pod uwagi podwyższenia stanu wód gruntowych i nasiąknięcia nasypów. Rzecznik PKP PLK dementuje te informacje, twierdząc że są nieprawdziwe. "Czasy przejazdu na głównych trasach od połowy grudnia 2014, podawane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od wielu miesięcy, są aktualne i zostaną dotrzymane, gdyż uwzględniają od dawna zaplanowane inwestycje" - twierdzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.