Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14396 miejsce

PenPals coraz bardziej popularny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-12 21:55

PenPal, czyli przyjaciel do pisania, to coraz popularniejsza forma poznawania nowych ludzi.

Przyjaciele z całego świata / Fot. Fot. Screen strony penpalworld.comStrony poświęcone Penpals w państwach takich jak Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Japonia, od dawna cieszą się bardzo dużą popularnością wśród internautów. W Polsce ta forma zawierania znajomości właśnie zaczyna się rozwijać. Na stronach poświęconych "przyjaciołom do pisania", w błyskawicznym tempie rośnie liczba zakładanych kont.
Takie serwisy są popularne ponieważ umożliwiają nawiązanie nowych znajomości. A poprzez kontakty z osobami z całego świata możemy poznać inne kultury, zwyczaje czy tradycje, nawet te z najodleglejszych zakątków świata.

Dla kogo jest Penpals?
Wydawać by się mogło, że taka forma nawiązywania przyjaźni jest dobra tylko dla młodych ludzi, którzy mają masę wolnego czasu. Ale nic bardziej mylnego. Ze stron poświęconych szukaniu przyjaciół korzystają wszyscy, niezależnie od wieku. Wśród zalogowanych są osoby w podeszłym wieku. Penpals jest po prostu dla wszystkich szukających nowych, ciekawych znajomości niezależnie od wieku. Spotykają się tu ludzie tolerancyjni, otwarci na nowe kultury.

Wspaniałe znajomości.
Moje własne doświadczenia ze światem "przyjaciół do pisania", które skłoniły mnie do napisania tego artykułu, bardzo dobrze obrazują to środowisko. Dzięki jednej ze stron poznałam kilka naprawdę interesujących osób. Pierwszą taką osobą był mieszkający we Francji chłopak wietnamskiego pochodzenia. Mimo ogromnych różnic kulturowych okazało się, że łączy nas wiele. Mieliśmy wspólne zainteresowania, poglądy na różne sprawy, a nawet... psa tej samej rasy, o identycznym imieniu. To wszystko sprawiło mi ogromną radość, zachęciło mnie do odkrywania świata na nowo.

Nie poprzestając na jednym PenPal’sie szybko nawiązałam kontakt z oszałamiająco atrakcyjnym młodym Hiszpanem. Niestety ta znajomość osłabiła nieco mój entuzjazm do internetowej korespondencji. Atletyczny przystojniak okazał się bowiem niesamowitym nudziarzem, z którym nie miałam żadnych wspólnych tematów. Na szczęście w międzyczasie nawiązałam kilka znajomości, które z przyjemnością do dzisiaj utrzymuję.

Druga strona medalu.
Najbardziej groteskowa i zarazem przerażająca okazała się znajomość z pewnym Kenijczykiem. Chłopak zalogował się na stronę w celu znalezienia ukochanej. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ów chłopak zaczął wyznawać miłość i nadzieję na wspólną przyszłość już w drugiej wysłanej wiadomości. Jego słowa były prawdziwe, ponieważ zaczął podawać wszystkie swoje dane, informacje o sobie, ciągle prosząc o kontakt telefoniczny mimo mojej wyraźnej dezaprobaty. Przez długi czas nie mogłam uwolnić się od jego natrętnych wiadomości. Jednak mimo takich nieporozumień, PenPals może być jednym z ciekawszych doświadczeń, które dać może wiele niezwykłych i wartościowych przyjaźni.

Aby mieć konto w takim serwisie wystarczy tylko zalogować się na odpowiedniej stronie, wypełnić krótki formularz, który jest najczęściej w języku angielskim. Niektóre ze stron oferują swoje usługi odpłatnie, lub też poprzez zbieranie punktów, które umożliwiają kontakt z innymi osobami, ale większość serwisów jest jednak darmowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam http://penpalsjpg.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.