Facebook Google+ Twitter

Pensje policjantów są niezagrożone - uspokaja MSWiA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 12:09

Resort dementuje informacje prasy, że z powodu problemów budżetowych sto tysięcy polskich policjantów prawdopodobnie nie dostanie pełnych wynagrodzeń za styczeń.

Rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka podkreśla, że informacje zawarte w artykule opublikowanym w "Dzienniku" są nieprawdziwe. Zapewnia, że pensje policjantów są płacone z góry i pochodzą z innej puli, która nie jest zagrożona finansowymi cięciami. "To są tak zwane wydatki osobowe sztywne i nie ma takiej możliwości żeby policjanci nie dostali jakichkolwiek wypłat" - stwierdziła rzeczniczka.

Wioletta Paprocka zaznacza, że MSWiA nie wydało żadnych dyspozycji, jak ograniczać bieżące wydatki policji. Dodała, że policja ma długi w związku z nieterminowym płaceniem za kontrakty, ale MSWiA sukcesywnie przesyła fundusze otrzymane z Ministerstwa Finansów.

W czwartek Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie przeznaczy, żadnych dodatkowych środków dla policji, której brakuje prawie 500 milionów złotych na zobowiązania zaciągnięte w grudniu. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska podkreśliła, że ministerstwo nie ma dla policji specjalnych rezerw. Komenda Główna musi pokryć swoje zobowiązania z bieżących przychodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.