Facebook Google+ Twitter

Pentagon: inwazja w Syrii byłaby bardzo trudna

Eksperci Pentagonu badają różne możliwości działania w Syrii w przypadku, gdyby takich rozwiązań zażądał prezydent Barak Obama.

 / Fot. PAP/EPAWedług Pentagonu, aby zapewnić ochronę syryjskich laboratoriów i składów broni chemicznej w przypadku interwencji potrzebne będzie zaangażowanie 75 tys. żołnierzy wojsk lądowych. Informacja została podana przez przedstawicieli Departamentu Obrony USA.

Eksperci Pentagonu badają różne możliwości działania w Syrii w przypadku, gdyby takich rozwiązań zażądał prezydent Barak Obama.

Analiza przeprowadzona przez Central Command US Army wskazuje na to, że arsenały broni chemicznej będą potrzebowały specjalnego nadzoru w przypadku upadku reżimu Assada ze względu na informacje o wsparciu rebeliantów przez ekstremistów islamskich z Iraku.

W sobotę, iracki minister spraw wewnętrznych Adnan al-Assadi wydał oficjalne oświadczenie potwierdzające udział irackich ekstremistów w walkach na terenie Syrii po stronie rebeliantów. Zaznaczył także, że służby specjalne monitorują fora dżihadystów w internecie gdzie trwa rekrutacja na wojnę w Syrii.
Amerykański wywiad wojskowy podaje liczbę co najmniej 50 laboratoriów i magazynów do produkcji i przechowywania chemicznych środków bojowych (CA).

Według Dyrektora Wywiadu Narodowego USA Jamesa Clappera
w Syrii po ewentualnej interwencji utworzy się próżnia polityczna którą zagospodarują ekstremiści, co powoduje wzmożoną troskę o obiekty związane produkcją broni chemicznej i bakteriologicznych.

Pentagon jest zdania, że ​​lepiej jest użyć wpływów politycznych, dyplomatycznych i gospodarczych powstrzymując się od metod wojskowych.

Szef Połączonych Sztabów armii amerykańskiej gen. Martin Dempsey powiedział wcześniej, że "zbyt ryzykowne jest obecnie rozpoczynać inwazję w Syrii".

Odpowiadając na pytanie, dlaczego Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie zastosują takiego rozwiązania jak to miało miejsce w Libii, generał powiedział: "Syria to zupełnie inny kraj, zarówno pod względem geograficznym jak i możliwości militarnych, mają na przykład zintegrowany system obrony powietrznej, broń chemiczną i biologiczną - podaje http://www.itar-tass.com/
Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jo
  • jo
  • 25.02.2012 09:44

wydaje mi sie ze za wladzy mubaraka asada kadafiego byl wiekszy porzadek i bezpieczenstwo niz dzisiaj po rewolucjach.to sa kraje gdzie silna reka bezwarunkowo byc musi.najwieksze niebezpieczenstwo to islam .kiedy dojdzie do wladzy bedzie pozno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.