Facebook Google+ Twitter

Pentagon: inwazja w Syrii byłaby bardzo trudna

Eksperci Pentagonu badają różne możliwości działania w Syrii w przypadku, gdyby takich rozwiązań zażądał prezydent Barak Obama.

 / Fot. PAP/EPAWedług Pentagonu, aby zapewnić ochronę syryjskich laboratoriów i składów broni chemicznej w przypadku interwencji potrzebne będzie zaangażowanie 75 tys. żołnierzy wojsk lądowych. Informacja została podana przez przedstawicieli Departamentu Obrony USA.

Eksperci Pentagonu badają różne możliwości działania w Syrii w przypadku, gdyby takich rozwiązań zażądał prezydent Barak Obama.

Analiza przeprowadzona przez Central Command US Army wskazuje na to, że arsenały broni chemicznej będą potrzebowały specjalnego nadzoru w przypadku upadku reżimu Assada ze względu na informacje o wsparciu rebeliantów przez ekstremistów islamskich z Iraku.

W sobotę, iracki minister spraw wewnętrznych Adnan al-Assadi wydał oficjalne oświadczenie potwierdzające udział irackich ekstremistów w walkach na terenie Syrii po stronie rebeliantów. Zaznaczył także, że służby specjalne monitorują fora dżihadystów w internecie gdzie trwa rekrutacja na wojnę w Syrii.
Amerykański wywiad wojskowy podaje liczbę co najmniej 50 laboratoriów i magazynów do produkcji i przechowywania chemicznych środków bojowych (CA).

Według Dyrektora Wywiadu Narodowego USA Jamesa Clappera
w Syrii po ewentualnej interwencji utworzy się próżnia polityczna którą zagospodarują ekstremiści, co powoduje wzmożoną troskę o obiekty związane produkcją broni chemicznej i bakteriologicznych.

Pentagon jest zdania, że ​​lepiej jest użyć wpływów politycznych, dyplomatycznych i gospodarczych powstrzymując się od metod wojskowych.

Szef Połączonych Sztabów armii amerykańskiej gen. Martin Dempsey powiedział wcześniej, że "zbyt ryzykowne jest obecnie rozpoczynać inwazję w Syrii".

Odpowiadając na pytanie, dlaczego Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie zastosują takiego rozwiązania jak to miało miejsce w Libii, generał powiedział: "Syria to zupełnie inny kraj, zarówno pod względem geograficznym jak i możliwości militarnych, mają na przykład zintegrowany system obrony powietrznej, broń chemiczną i biologiczną - podaje http://www.itar-tass.com/
Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jo
  • jo
  • 25.02.2012 09:44

wydaje mi sie ze za wladzy mubaraka asada kadafiego byl wiekszy porzadek i bezpieczenstwo niz dzisiaj po rewolucjach.to sa kraje gdzie silna reka bezwarunkowo byc musi.najwieksze niebezpieczenstwo to islam .kiedy dojdzie do wladzy bedzie pozno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.