Facebook Google+ Twitter

Pentagon opuszcza 21 obiektów w Europie

Pentagon rezygnuje z użytkowanych przez siebie obiektów, aby poczynić poważne oszczędności. Tym samym następuje zwrot niektórych części mienia każdemu państwu, na którego terytorium zajmowano miejsca dogodne dla celów wojskowych.

 / Fot. By David B. Gleason from Chicago, IL (The Pentagon) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsDepartament Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD - United States Department of Defense) ogłosił, że rezygnuje z 21 obiektów w Europie, za czym zostaną oddane właściwym państwom. Amerykański rząd zaoszczędzi w ten sposób 60 milionów dolarów rocznie.

Polityka Pentagonu pozwoli usprawnić działania USEUCOM (Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych - United States European Command) w innych wymiarach aktywności. Korekty naniesione w rozległej infrastrukturze dotyczą obiektów, które nie mają już większej wartości z punktu widzenia ogólnooperacyjnej sprawności jak pole golfowe, hotel czy teren do skeeta. Zbędne zaplecze zostało ostatecznie zweryfikowane po kilkumiesięcznym przeglądzie EIC (Wzmocnienie Infrastruktury w Europie - European Infrastructure Consolidation).

Strefa odpowiedzialności EUCOM (United States European Command - Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych). http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/51/Eucom_AOR.jpg/800px-Eucom_AOR.jpg / Fot. Source: http://www.eucom.mil"Żadna z tych zmian nie wpływa na strukturę istniejącej siły lub zdolności wojskowe, a dodatkowo zwiększają efektywność US European Command, co do zaplecza misji o wysokim priorytecie" - oświadczył sekretarz prasowy Pentagonu, kontradmirał John Kirby.

W oficjalnym stanowisku podkreśla się wiodącą rolę EUCOM jako najbardziej widocznego wskaźnika obecności i poparcia Stanów Zjednoczonych dla europejskich sojuszników. Dowodzi to rzeczywistego zaangażowania dla wspólnej obrony.

Jak zauważa Głos Rosji: "Decyzja o zrezygnowaniu z kilku obiektów w Europie jest częścią planu USA przewidującego zwrócenie się w stronę regionu Azji i Pacyfiku."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.