Facebook Google+ Twitter

Pentagon potwierdził wycofanie wojsk rosyjskich

Pentagon potwierdził, że liczba wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą znacznie się zmniejszyła z 40 tys. do 2 tys.żołnierzy.Wcześniej nie było jakichkolwiek oznak, zapowiedzianych przez prezydenta Władimira Putina na ich wycofanie.

Amerykański sekretarz obrony USA, Chuck Hagel powiedział dziennikarzom: " Wiemy, że tysiące rosyjskich żołnierzy zostało wycofanych, ale dalej nie jest to coś, co powinno być. Należy wycofać wszystkie wojska, które parę miesięcy temu zostały rozmieszczone wzdłuż granicy Ukrainy".

Wycofanie wojsk potwierdził również generał lejtnant Straży Granicznej Wiktor Miszakowski. Zaznaczył przy tym, że "Na podstawie rozpoznania lotniczego obozy, które były rozmieszczone przy granicy pozostaną. Pozostaną również ośrodki kontroli systemu".
Rosyjscy żołnierze, którzy stacjonowali w przygranicznej strefie brali udział w ćwiczeniach na dużą skalę na poligonach w Rostowie, Biełogardzie i regionach Brańska.19 maja prezydent Władymir Putin wydał rozkaz ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu wycofać wojska do miejsca stałej dyslokacji.Jednak później przedstawiciele USA i NATO twierdzili wielokrotnie, że tak się nie stało.

24 kwietnia rosyjskie Ministerstwo Obrony ostro zareagowało na bezprecedensową operację bezpieczeństwa ukraińskich sił bezpieczeństwa w regionach południowo-wschodniej Ukrainy.Po słowach Putina o "działaniach odwetowych",która miały miejsce w południowo-wschodniej części Ukrainy, i konsekwencjach dla "reżimu w Kijowie" minister obrony Siergiej Szojgu wydał rozkaz formowania zachodnich i południowych okręgów wojskowych w tym i lotnictwa.

Na początku kwietnia Naczelne Dowództwo Sił Zbrojnych opublikowało kilka satelitarnych zdjęć wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.Stwierdzili, że Rosja ściągnęła ok.40 tys. żołnierzy, natomiast Rosyjski Sztab Generalny powiedział, iż zdjęcia te zostały zrobione w sierpniu 2013 r.


http://ria.ru/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.