Facebook Google+ Twitter

Per Jonsson ma swoją ulicę w Toruniu!

Były gwiazdor światowego żużla i Toruńskich Aniołów, szwedzki żużlowiec Per Jonsson został uhonorowany przez toruńskich radnych. Jedna z ulic prowadzących do żużlowej Motoareny w Toruniu otrzymała jego imię.

Per Jonsson / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PerJonsson.jpg&filetimestamp=20080324224937Szwedzki żużlowiec Per Jonsson w polskiej lidze występował w barwach Apatora Toruń. W roku 1994 podczas ligowych derbów Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy z Polonią Bydgoszcz Jonsson upadł już na pierwszym łuku i uderzył w bandę.

Wypadek skończył się bardzo tragicznie. Szwed doznał rozległego uraz kręgosłupa i został przykuty do wózka inwalidzkiego, na którym zmuszony jest się poruszać do dziś. Nie rozstał się jednak z żużlem. Dalej jest mu bliska ta dyscyplina sportu.

Pomysł toruńskich radych aby honorować zasłużonych dla miasta Torunia sportowców spotkał się w wyraźną aprobatą kibiców, którzy chcą aby wyróżniać w ten sposób wszystkich najlepszych żużlowców, którzy startowali w barwach toruńskiej drużyny.

Toruńska Moto Arena im. Mariana Rosego. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Panorama2b.jpg&filetimestamp=20090817171615Toruńscy działacze planują stworzenie przy Motoarenie żużlowej alei gwiazd. Przypomnijmy, że stadion Motoarena nosi imię Mariana Rosego byłego żużlowego, mistrza toruńskiej drużyny.

Źródło: sportowefakty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.