Facebook Google+ Twitter

Percival przygotowuje muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"!

Percival, jeden z najważniejszych w kraju zespołów tworzących muzykę w klimacie medieval folk zapowiada współpracę ze studiem CD Project RED w ramach której Percival przygotuje część ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”

 / Fot. Materiały prasoweDo nagrań wykorzystane zostaną tradycyjne słowiańskie instrumenty, które pomogą twórcom gry w stworzeniu niezwykłej atmosfery oddającej charakter wykreowanego świata. Premiera gry zapowiadana jest na przyszły rok. Tutaj więcej szczegółów: https://www.cdprojekt.com/Press_Room/Aktualnosci,news_id,2008
a pod tym adresem najnowszy zwiastun gry: http://www.youtube.com/watch?v=By701w8Y-2k

Tak muzycy zespołu komentują swój udział w produkcji trzeciej części Wiedźmina:
“Mamy ogromną przyjemność powiadomić wszystkich naszych fanów, że nasza muzyka będzie częścią tła dźwiękowego w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Jest to dla nas bardzo wzruszająca i radosna chwila. Wszyscy, którzy interesują się sagą o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego oraz bardzo udaną grą "Wiedźmin" wydaną przez CD Project Red wiedzą, że nazwa naszego zespołu wywodzi się właśnie od postaci pochodzącej z tego świata. Możliwość uczestniczenia w czymś tak legendarnym i kultowym jak "Wiedźmin" jest dla nas najwspanialszym ukoronowaniem kilkunastoletniej pracy.”

Przypomnijmy że mocniejsze wcielenie grupy to zespół PERCIVAL SCHUTTENBACH, który po współpracy z Donatanem przy płycie “Równonoc” wydał pod koniec września kolejny album studyjny zatytułowany “Svantevit”. Płyta została nagrana w kilku miejscach, m.in Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, RedBaaron Mobile Studio i Studio Analiz w Szczecinie. Znalazło się na niej 8 nowych kompozycji:
1. Okrutna Pomsta
2. Satanael
3. Svantevit
4. Wodnik
5. Bitwa
6. Upiory
7. Wiking
8. Tryzna

Za miks i mastering odpowiada Bartosz Miszczyk, okładkę zaprojektowała Zuzanna Chańska. Album trafił do sklepów za pośrednictwem dystrybucji firmy Fonografika. Całość promuje teledysk do utworu “Svantevit”, który można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=C0tNHrYFbx4

Aktualnie zespół pracuje nad drugim klipem do utworu “Wodnik”, w którym gościnnie zaśpiewała Masha, wokalistka Arkony. Premiera teledysku jeszcze w tym roku.

Natomiast na luty i marzec 2014 zespół Percival planuje trasę koncertową, która obejmie kilkanaście miast w całej Polsce, więcej informacji wkrótce!
www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
www.percivalschuttenbach.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.