Facebook Google+ Twitter

Perełka Warmii

W związku z przypadającą 15. sierpnia uroczystością Wniebowzięcia NMP namawiam wszystkich do odwiedzenia Krosna, gdzie właśnie w tym dniu odbędą się uroczystości odpustowe.

 / Fot. nieznanySanktuarium w Krośnie nazywane bywa często "małą Świętą Lipką". Kult Matki Bożej jest tutaj znacznie starszy, niż istniejący tu kościół.
Najpopularniejsza legenda dotycząca sanktuarium opowiada o dzieciach, które w Drwęcy Warmińskiej znalazły figurkę Matki Bożej. Później w tym miejscu wzniesiono kapliczkę i w niej pozostawiono figurkę, do której zaczęli przybywać pielgrzymi. Ich napływ z każdym rokiem był coraz większy, dlatego też konieczne stało się wybudowanie kościoła. Ten istniejący obecnie został konsekrowany w roku 1720 przez biskupa warmińskiego Teodora Potockiego. Osobiście uważam, że jest to jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na Warmii. Często jest porównywany do Świętej Lipki. To prawda, że tamten jest okazalszy i pięknie odrestaurowany, ale jeżeli zależy nam na ciszy i spokojnej modlitwie, to znajdziemy je właśnie w Krośnie. Pamiętam, że gdy pierwszy raz pojechałem w to miejsce i stanąłem na szczycie wzgórza, to z wrażenia zaniemówiłem. Widok jest niesamowity, okolica prawie bezludna i w dole ten piękny kościół, w miejscu gdzie nikt by się go nie spodziewał. Od tamtej pory byłem w Krośnie wielokrotnie i to uczucie jest ciągle takie samo.
Romuald Daniluk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.