Facebook Google+ Twitter

Peres krytykuje stosunek Europy do Hamasu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 13:51

Prezydent Izraela Szymon Peres uznał za zbyt wyrozumiały stosunek Europy do terrorystycznej organizacji Hamas. Peres powiedział podczas spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego w Jerozolimie, że Hamas działa w interesie Iranu i nie waha się wykorzystywać do swoich celów ludności cywilnej.

Szymon Peres podkreślił w rozmowie z przewodniczącym europarlamentu Hansem-Gertem Poetteringiem, że tolerancyjne podejście do Hamasu utrudnia negocjacje pokojowe i podważa pozycję umiarkowanych polityków palestyńskich.

Członkowie delegacji europejskiej, którzy wcześniej odwiedzili Strefę Gazy, stwierdzili, że w dalszym ciągu nie dociera tam wystarczająca ilość leków i podstawowych artykułów żywnościowych. Według Peresa Izrael codziennie wpuszcza do Strefy konwoje z zaopatrzeniem, jednak często nie docierają do celu, gdyż są rozkradane przez bojówkarzy Hamasu.

W najbliższy poniedziałek Jerozolimę odwiedzi nowa amerykańska sekretarz stanu Hilary Clinton, która także będzie się zajmować głównie sytuacją w Strefie Gazy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.