Facebook Google+ Twitter

Perfect w Wadowicach na 20-lecie samorządu

Koncert na wadowickim rynku zaplanowany jest na niedzielę wyborczą, 20 czerwca. Grzegorz Markowski wystąpi z legendarną grupą Perfect z okazji 20-lecia istnienia samorządu miejskiego.

 / Fot. Wikipedia CommonsKoncert odbędzie się z inicjatywy władz miasta, a przede wszystkim pani burmistrz - Ewy Filipiak. Pod koniec maja 1990 roku odbyły się bowiem pierwsze demokratyczne wybory do samorządów miejskich.

Uroczystości rozpoczną się już w sobotę tzw. "Dniem węgierskim", w czasie którego do Wadowic przyjadą goście z Kecskemet, węgierskiego miasta partnerskiego. W niedzielę, przed koncertem gwiazd wieczoru, wystąpią włoskie i węgierskie kapele. Wstęp na obchody 20-lecia samorządu miejskiego jest bezpłatny.

Część mieszkańców Wadowic jest oburzona, ponieważ miasto zamiast likwidować straty po powodzi i wspierać pobliską Lanckoronę, organizuje koncerty. "Najpierw do urn, a potem igrzyska" - piszą na portalu Wadowice24.pl. "Jedni płaczą a drudzy się bawią. Proponuję jeszcze, aby Ewcia zrobiła sobie zdjęcie wyborcze z Markowskim na tle rozwalonych i zalanych domów".

Perfect stroni ostatnio od plenerowego grania. Spodziewane są zatem rzesze fanów, grup i ludzi chcących w ten sposób przywitać wakacje. W tym roku kapela obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.