Facebook Google+ Twitter

Perfekcyjny koncert na 30- lecie Perfectu

Współautorzy: Livia Kolan

W sobotę 13 marca w katowickim "Spodku", odbyły się oficjalne obchody 30-lecia powstania grupy Perfect.

Kilka minut po godzinie 19, Grzegorz Markowski z zespołem weszli na scenę i przywitali się z Grzegorz Markowski podczas występu / Fot. Paweł Kiliańskipublicznością, która zaśpiewała grupie Perfect głośne "Sto lat, sto lat...", rozpoczynając tym samym wielkie obchody 30-lecia powstania zespołu.

Koncert tak, jak zapowiadano, był podzielony na trzy części akustyczną, rockową i symfoniczną. W pierwszej z nich, zespół zagrał najbardziej nastrojowe kawałki, zasiadając na wybiegu sceny, żeby złapać jak najlepszy kontakt z publicznością. To udało się w stu procentach.

Scena / Fot. Paweł KiliańskiW kolejnej odsłonie, zrobiło się bardzo rockowo. Była to najdłuższa część koncertu, w której Perfect zagrał m. in "Ale wkoło jest wesoło", przy którym utworze niemal każdy w Spodku tańczył, bujał się lub podskakiwał.

Trzeciej części zostały zagrane największe przeboje grupy m. in "Kołysanka dla nieznajomej",Perfect wystąpił razem z Filharmonią Śląską / Fot. Paweł Kiliański"Autobiografia" czy "Niepokonani", przy akompaniamencie muzyków z Filharmonii Śląskiej.

Całość została uzupełniona o archiwalne zdjęcia zespołu, puszczane na wielkim, okrągłym telebimie, przy bardzo dobrym oświetleniu oraz innych efektach specjalnych. W pewnym momencie, pod kopułę Spodka, zostały wystrzelone miliony drobno pociętych karteczek. Na kilkadziesiąt sekund zrobiło się całkiem biało. Grzegorz Markowski stwierdził później z uśmiechem, że "z tym śniegiem to Śnieg, śnieg, śnieg... :D / Fot. Paweł Kiliańskichyba jednak trochę przesadzili".

Podczas występów nie obyło się bez podziękowań. Oficjalny Fan Club Perfectu "Adrenalina", wręczył prezent liderowi grupy, składając przy tym życzenia i prosząc o sto lat grania, a przynajmniej drugie trzydzieści. Grzegorz Markowski podziękował wszystkim obecnym i byłym muzykom zespołu, Spodek wypełniony po brzegi / Fot. Paweł Kiliańskiautorowi największych przebojów, rodzinie, przyjaciołom, ekipie.

Wokalista był wzruszony atmosferą panującą w kosmicznej hali: - To właśnie dzięki fanom, którzy tak licznie przyszli 16 lat temu do Spodka, gdy się reaktywowaliśmy, dziś możemy dla was zagrać z okazji 30-lecia powstania grupy. Ten koncert jest podziękowaniem dla Śląska.

Cały koncert poprowadził prezenter radiowy, Marek Niedźwiedzki, który był związany z Perfectem od Zespół żegna się z publicznością / Fot. Paweł Kiliańskisamego powstania grupy. Podczas występu zabrakło jednego z założycieli grupy, Zbigniewa Hołdysa, który jest skłócony z Grzegorzem Markowskim.

Czekamy z niecierpliwością na kolejny jubileusz grupy Perfect.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dzięki wszystkim :). Szczerze, to nie miałem przekonania do pomysłu pójścia na koncert Perfectu ale,,, naprawdę było bombowo :D! Super przeżycie, świetna zabawa i tak jak Livia mówi: tego się nie da opisać :))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, tego nie da się opisać, to trzeba było przeżyć. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że Hołdys się nie pojawił... Od razu nasuwa mi się przykład Metalliki.. Chłopaki, choć byli trochę skłóceni z ex basistą Jasonem Newstedem, to w zeszłym roku podczas gali Rock & Roll Hall Of Fame zagrali razem:) Nie ma lepszych okazji do pogodzenia się, niż tak ważne koncerty... Relacja fajna, choć mogła być dłuższa. A zdjęcie Spodka wypełnionego po brzegi robi wrażenie:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa Paweł za relację. Zazdroszczę Ci bo chciałbym być na tym koncercie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katowickie koncerty maja swój klimat ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nadal bez Hołdysa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Bo od zawsze lubiłam ich słuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widze, ze każdy kto był blisko robił czym się da

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było rewelacyjnie! Tylko z tym śniegiem przesadzili ;p :D Tak się wyskakałam, że dziś ledwo chodzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.