Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27088 miejsce

Perkusista Dirk Verbeuren prezentuje markę TAMA w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-04 15:39

Wiosną tego roku Dirk Verbeuren odwiedził Polskę, prezentując własny talent oraz możliwości brzmieniowe zestawów perkusyjnych marki TAMA. Muzyk wystąpił w Gdyni, Bydgoszczy i Warszawie.

Wiosną tego roku Dirk Verbeuren odwiedził Polskę, prezentując własny talent oraz możliwości brzmieniowe zestawów perkusyjnych marki TAMA. Prezentacje organizowane przez generalnego dystrybutora marki TAMA w Polsce, odbyły się w salonach muzycznych w Gdyni, Bydgoszczy oraz Warszawie. Jak prawie każdy utalentowany perkusista, Dirk preferuje swój wypracowany zestaw instrumentów, jak również posiada swoje, zaprojektowane specjalnie dla niego i przy współpracy z firmą TAMA, sygnowane jego nazwiskiem pałki perkusyjne 216B-DV.

 / Fot. M.Wojtaszczyk Dirk Verbeuren urodził się w 1975r. w Vilrijk w Belgii. Pierwsze lekcje z muzyki pobierał już w okresie szkoły podstawowej. Przez wiele lat grał na skrzypcach, w późniejszym okresie po przeprowadzce do Paryża (1989r.) rozpoczął naukę gry na pianinie i gitarze elektrycznej, by w końcu trzy lata później rozpocząć swoją przygodę z perkusją. W 1993r. rozpoczął 18 miesięczny kurs w Międzynarodowej Akademii Muzycznej (MAI), jednocześnie zakładając swój pierwszy zespół Scarve. Jego talent i mistrzowskie umiejętności, pozwoliły mu w niedługim czasie zostać wykładowcą MAI w kategorii "Masterclass". Po nagraniu debiutanckiego albumu przez Scarve o tytule "Translucence" , stał się rozpoznawalnym i chętnie zatrudnianym muzykiem sesyjnym. Nagrywał między innymi z takimi zespołami jak : Lyzanxia, Aborted, Phazm, Infinited Hate, No Return. Od 2005 roku stale współpracuje ze szwedzką grupą Soilwork.

Prezentacje odbyły się w rytmie mocnego metalu, w większości Dirk grał utwory Scarve. Z  / Fot. M.Wojtaszczykrepertuaru Soilwork pojawił się "Stabbing The Drama" z płyty o tym samym tytule. Dzięki właściwemu nagłośnieniu pomieszczenia, oraz gotowym ścieżkom studyjnym, zawierającym cały materiał muzyczny z wyjątkiem perkusji, granej na żywo przez Dirk`a słuchacze mieli wyjątkową okazję, poczuć się praktycznie jak na koncercie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Agnieszka Błaszczyk
  • Agnieszka Błaszczyk
  • 15.10.2010 17:17

Kurde dzieki wielkie za niego właśnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Marcinie b.ciekawy artykuł chociaż dla mnie mocne brzmienie to prehistoria Black Sabbath czy Budgie. pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.