Facebook Google+ Twitter

Perkusista metalowej grupy Decapitated nie żyje

29 października "świat" muzyki metalowej obiegła informacja o wypadku autobusowym członków zespołów Decapitated i Crionics. Dzisiaj nad ranem, jeszcze nieoficjalnie podano, że w wyniku odniesionych obrażeń zmarł Witold Kiełtyka, perkusista grupy Decapitated.

Decapitated. Pierwszy z prawej "Vitek". Drugi z lewej "Covan" / Fot. Metal ArchivesDecapitated wraz z Cronics odbywali trasę koncertową po Rosji, Białorusi i Litwie, jechali na koncert w Homlu na Białorusi, który miał być ostatnim na tej trasie. Wypadek miał miejsce na granicy białorusko-rosyjskiej (pierwsze informacje mówiły o wypadku na terenie Rosji). W wyniku kolizji autobusu z ciężarówką przewożącą drewno kilka osób odniosło lżejsze obrażenia, dwóch z muzyków doznało obrażeń głowy. Adrian "Covan" Kowanek (wokalista) i Witold "Vitek" Kiełtyka (perkusista) trafili na odział intensywnej terapii szpitala w miejscowości Novozybkov (obwód briański nieopodal białoruskiej granicy). Przez dwa dni nie odzyskiwali przytomności. Nieoficjalnie podano, że Witek zmarł dzisiaj nad ranem. Stan Adriana Kowanka nieznacznie się poprawił.

Witold Kiełtyka uznawany był za jednego z najbardziej uzdolnionych perkusistów młodego pokolenia. W
Decapitated grał od początku istnienia zespołu (od 1996 r.), kiedy to o młodym zespole z Krosna, zaczęto mówić w całej Europie. Dotychczas nagrał z nimi 5 płyt (ostatnia z 2006 roku). Udzielał się także w zespole Dies Irae i projekcie Panzer X. Miał 23 lata.

Decapitated zagrał setki koncertów, tak w Polsce, jak i na całym świecie (m.in w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii). Uzyskał status gwiazdy muzyki metalowej, uznawany był też za jeden z ciekawszych zespołów tzw. technicznego death metalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.11.2007 17:40

Szkoda chłopaka

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Ja jako Krośnianin sam chciałem o tym napisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.